Board index
Acum este 19 Aug 2019, 01:58

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 5
Autor Mesaj
MesajScris: 09 Mar 2014, 11:09 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

mda. Intre timp am mai avut ocazia sa vad si alte firme si sa discut cu oamenii - evident ca nu sint toti la fel, si imi confirma faptul ca am nimerit eu prost din prima, la firma nepotrivita si intre oameni nepotriviti. Confirmarea asta o cautam... am avut-o.
Inca ma invirt dupa coada si suflu si in iaurt, dar am intilnit super profesionisti. Incepe sa imi para rau de timpul pierdut, trebuia sa ies la interviuri de mult timp. Dar probabil intr-o tara noua inertia e ceva mai puternica :-)
Tx pentru pareri.

Sus

MesajScris: 11 Mar 2014, 09:26 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

E laudabil ca te-ai intors pe forum si ai confirmat ca nu toti neozeelandezii sunt cum credeai, poate cei care intra pe viitor pe acest topic si au rabdare sa ajunga pana la paginile astea o sa invete ca parerile sunt impartite si ca prima impresia nu e cea care conteaza. Invit si pe altii care au avut aceeasi parere de "bine" despre angajatorii lor neozeelandezi sa faca schimbarea pe care ai facut-o tu si sa se convinga si ei singuri ( si sa revina la acest topic la fel ca si tine, sa ne spuna si noua daca s-au inselat ori ba).

Sus

MesajScris: 12 Mar 2014, 12:39 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

horatiu, topicul asta era o intrebare: are semnul intrebarii si in titlu. :-) Nu "credeam" decit ca in prima firma la care am fost angajata era un mediu absolut toxic, si asta cred si acum. In rest, am vrut sa aflu alte opinii. N-am avut o experienta extinsa in piata, am lucrat cu un singur angajator, vroiam sa stiu cum sint restul: pareri bune sau pareri proaste. Si am primit pareri, asa ca e normal sa imi spun si eu perspectiva actualizata despre alti (potentiali) angajatori. Nu implica nici o contradictie cu nimic din ce am scris pina acum. Imi pare rau doar ca s-a aberat atit de mult si de catre diversi care n-au idee despre NZ. In rest, informatiile sint utile.
Presupun ca nu ma intereseaza numai pe mine subiectul. Si ma asteptam ca parerile sa fie impartite pentru ca "in natura" nu exista nici nuante pure de negru si nici nuante pure de roz. Eram curioasa care sint exact experientele altora. Daca si le spun.
Ma refer la experientele alora care au trecut deja prin procesul de imigrare - aici, nu in alta parte. Din propria istorie, stiu ca supozitiile bazate pe ce se vede din RO, AU sau Noua Guinee difera de realitatea vietii de zi cu zi. Chiar si supozitiile bazate pe experienta pur turistica in NZ difera.

Sus

MesajScris: 26 Mar 2014, 01:42 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
horatiu, topicul asta era o intrebare: are semnul intrebarii si in titlu. :-) Nu "credeam" decit ca in prima firma la care am fost angajata era un mediu absolut toxic, si asta cred si acum. In rest, am vrut sa aflu alte opinii. N-am avut o experienta extinsa in piata, am lucrat cu un singur angajator, vroiam sa stiu cum sint restul: pareri bune sau pareri proaste. Si am primit pareri, asa ca e normal sa imi spun si eu perspectiva actualizata despre alti (potentiali) angajatori. Nu implica nici o contradictie cu nimic din ce am scris pina acum. Imi pare rau doar ca s-a aberat atit de mult si de catre diversi care n-au idee despre NZ. In rest, informatiile sint utile.
Presupun ca nu ma intereseaza numai pe mine subiectul. Si ma asteptam ca parerile sa fie impartite pentru ca "in natura" nu exista nici nuante pure de negru si nici nuante pure de roz. Eram curioasa care sint exact experientele altora. Daca si le spun.
Ma refer la experientele alora care au trecut deja prin procesul de imigrare - aici, nu in alta parte. Din propria istorie, stiu ca supozitiile bazate pe ce se vede din RO, AU sau Noua Guinee difera de realitatea vietii de zi cu zi. Chiar si supozitiile bazate pe experienta pur turistica in NZ difera.
+1.

Apropo, avem alt management, australian, lucrurile incep sa arate roz 8) :mrgreen:

http://cipriansecuiu-newlifeinnz.blogsp ... anted.html

Sus

MesajScris: 05 Apr 2014, 00:28 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

good 4 u :D

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 5

Ora este UTC+02:00 UTC+2