Board index
Acum este 11 Dec 2019, 22:01

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Emigrarea in NZ, a meritat?
MesajScris: 14 Mai 2015, 10:19 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
.
si cred ca aceiasi problema este si in Aus.
Da, e aceeasi problema. Pe coasta de est o mai dai din city in city dar pe coasta de vest urlii la luna.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Emigrarea in NZ, a meritat?
MesajScris: 14 Mai 2015, 11:40 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Ia in calcul cat de des te duci acum in Romania sa-ti vizitezi neamurile si prietenii. Din NZ o sa fie cel mai probabil la cativa ani o data pentru 4-5 saptamani. La inceput de emigrare nu pare un impediment, dar dupa cativa ani s-ar putea sa fie o problema. Cand eram in Germania tot la 2 luni eram in avion spre Romania iar in fiecare week-end aveam iesiri (de multe ori spre Olanda, Austria, Norvegia). In NZ o sa vizitezi repede insulele si mare lucru nu prea iti ramane de facut. Daca esti genul couchpotato nu e problema, dar daca iti place sa calatoresti (si nu ai un buget consistent) in NZ o sa te simti izolat. In plus din ce spun romanii care s-au mutat in Australia clima acolo e de rahat - nu prea ai unde sa te ascunzi de vanturile reci din sud care "iti intra in oase".
Sincer nu prea mai am familie prin RO, decat parintii, oricum si acuma ma duc odata pe an, cat despre faptul ca esti izolat sincer tare mult nu vizitez, activitatea mi-o desfasor in localitatea unde ma aflu nu prea ies din oras, la fel era valabil si cand locuiam in Timisoara, personal nu cred ca o sa avem o problema ca NZ este izolata, asta stiam de la inceput si am luat in considerare. Oricum multumesc de sfat.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3

Ora este UTC+02:00 UTC+2