Board index
Acum este 24 Aug 2019, 15:31

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: concret
MesajScris: 04 Iun 2016, 23:00 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Salutare tuturor !
Stie cineva daca pentru asistente medicale ( sotia mea) se poate da examen de Occupational English Test ( O.E.T.) in NZ in loc de Ielts Academic pentru inregistrare la Nursing Council ? Mai trebuie si I.Q.A. from NZQA sau e deajuns inregistrarea in Nursing Council? Multumesc de ajutor.

Sus

Subiectul mesajului: Concret - revenire
MesajScris: 07 Iun 2016, 17:50 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Salutare tuturor.
Sunt nou pe forum si imi cer scuze ca am inceput prima postare cu o intrebare grea. Pentru un "bunic" de 46 ani ca mine , inginer fara experienta , dar cu 19 ani experienta in Sales Representative, este vreo sansa de a gasi ceva de lucru si a emigra impreuna cu familia ( +copil 14 ani) ? :lol: Bineinteles ca sotia e de aceeasi varsta cu mine. :D Va multumesc tuturor pentru informatii .

Sus

Subiectul mesajului: Re: Concret - revenire
MesajScris: 01 Iul 2016, 01:25 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Salutare tuturor.
Sunt nou pe forum si imi cer scuze ca am inceput prima postare cu o intrebare grea. Pentru un "bunic" de 46 ani ca mine , inginer fara experienta , dar cu 19 ani experienta in Sales Representative, este vreo sansa de a gasi ceva de lucru si a emigra impreuna cu familia ( +copil 14 ani) ? :lol: Bineinteles ca sotia e de aceeasi varsta cu mine. :D Va multumesc tuturor pentru informatii .
Cea mai buna varianta ar fi sa vii cu oferta de munca adică sa aplici pt job sa obții o oferta de munca si sa vii cu work visa with accredited employer si dupa 2ani sa obtii rezidenta. Legat de vârstă daca aplici pt rezidență probabil vei obține un punctaj mai mic.Meseria de inginer cred ca e pe skill jobs doar ca nu ai experienta ceea ce e f rău pt ca aici pun f mult accent pe experienta inclusiv la immigration.Cea de sales reprezentative nu cred ca e pe lista deci nu primești punctaj.Intra pe site-ul de la immigration si vezi ce meserii sunt pe lista ca sa îți dai seama ce meserii se căuta.

Sus

Subiectul mesajului: Re: concret
MesajScris: 01 Iul 2016, 07:00 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Multumesc mult pentru raspuns Alina ! Banuiam ca asa este. Meseria mea este in listele lor, iar avantajul ar fi ca scap de IPENZ. :) Oricum, mai mult ma bazez pe meseria sotiei ( asistent medical ) pentru job. Stiu ca la ea trebuie facuta inregistrarea la NC. Treaba foarte complicata.... Important este ca ma incurajezi sa nu ma uit la varsta mea si sa merg mai departe...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2