Board index
Acum este 09 Dec 2019, 23:38

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Comunitatea romanilor Christchurch
MesajScris: 23 Iun 2016, 10:06 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna am o întrebare exista o comunitate a romanilor aici in Christchurch?Biserica ortodoxa din Christchurch mai exista? Noi locuim in Christchurch de 2 ani si din păcate nu am reușit sa luam contact cu romani.Am ajuns in stadiu in care ne lipsește foarte mult sa avem prieteni romani, sa mergem intr-o biserica ortodoxa.De fiecare data când am mers la Biserica din Philipstown era lacătul pus.Am înțeles ca exista o comunitate de romani mai mare in Ashburton, noi locuim in Rolleston deci nu ar fi foarte departe dar nu stiu unde sa găsesc detalii despre locul unde am putea sa ii întâlnim.

Sus

MesajScris: 19 Aug 2016, 07:40 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Buna am o întrebare exista o comunitate a romanilor aici in Christchurch?Biserica ortodoxa din Christchurch mai exista? Noi locuim in Christchurch de 2 ani si din păcate nu am reușit sa luam contact cu romani.Am ajuns in stadiu in care ne lipsește foarte mult sa avem prieteni romani, sa mergem intr-o biserica ortodoxa.De fiecare data când am mers la Biserica din Philipstown era lacătul pus.Am înțeles ca exista o comunitate de romani mai mare in Ashburton, noi locuim in Rolleston deci nu ar fi foarte departe dar nu stiu unde sa găsesc detalii despre locul unde am putea sa ii întâlnim.
Va salut, eu am reusit sa creez un grup de prieteni, romani, in Christchurch, varste intre 30 si 45, suntem 5 si ne vedem din cand in cand.
Va salut,
Cod

Sus

MesajScris: 20 Sep 2016, 01:27 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Alina, ti-am raspuns in romaneste la un post de-al tau pe Rolleston Community Page dar am fost ignorata.
Noi tot in Rolleston suntem dar speram sa ne plecam de acolo curand

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2