Board index
Acum este 10 Dec 2019, 16:20

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Acte in aeroport
MesajScris: 23 Iul 2017, 10:08 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Salutare deabea acuma am rezolvat probleme mele din Germania si acuma in maxim o lună as fi dispus sa incep sa vizitez kiwi land .am găsit bilet dus intors 1200€ am găsit campervan la 600 $ 20 de zile .

Am o singură curiozitate .ce acte ai nevoie la tine pe lângă pasaport .am auzit ceva de genul ca trebuie sa am si un extras de cont asta pe lângă cardul meu bancar ?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Acte in aeroport
MesajScris: 27 Iul 2017, 07:39 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Salutare deabea acuma am rezolvat probleme mele din Germania si acuma in maxim o lună as fi dispus sa incep sa vizitez kiwi land .am găsit bilet dus intors 1200€ am găsit campervan la 600 $ 20 de zile .

Am o singură curiozitate .ce acte ai nevoie la tine pe lângă pasaport .am auzit ceva de genul ca trebuie sa am si un extras de cont asta pe lângă cardul meu bancar ?
Tre' sa ai ceva rezervari pe la hoteluri, moteluri, ceva de genul asta, un traseu cam stabilit dinainte, obiective pe care vrei sa le vizitezi, si ce-ti mai trece prin cap.
Dar... daca ai de gand sa "uiti" sa pleci, s-ar putea sa fii dezamagit. Nu mai merge cum mergea, adica nu prea mai poti obtine dreptul de munca din viza turistica. Plus de asta, unui cunoscut, la intrarea in NZ i-a pus interdictie de a cauta job pe durata vizitei. S-au schimbat mult regulile pe aici.

Daca ajungi prin Auckland, da un semn, poate ne vedem la o bere.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2