Board index
Acum este 17 Sep 2019, 11:00

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: emigrare
MesajScris: 10 Noi 2008, 13:30 
Neconectat

Nu de mult am obtinut cetatenia italiana(sotia mea inca nu).In Romania am terminat un liceu de mecanic auto, nu am prea profesat caci a trebuit sa plec in Italia unde am lucrat foarte mult timp la negru(c'asa merge in Italia) ca zidar.Mi-am deschis in italia o firma de constructii, dar nu prea are prea mult succes cu situatia de criza prin care trece Europa. Vorbind cu tatal meu care este cetatean australian si resident in Brisbane, hotarasc sa iau drumul Australiei, dar intampin o problema: Calificarea.
Sunt un bun zidar, dar nu am calificare(ca zidar)
sau am calificare de mecanic auto dar in ultimii 5 ani nu am lucrat ca mecanic.
Am uitat sa precizez ca am 37 de ani, varsta la care legea australiana nu-i permite tatalui meu sa imi faca de sponsor.Deci unica sansa ar fi ca eu sa obtin o calificare de zidar care este imposibil de obtinut in timp scurt. Sau am mai auzit eu ceva, dar nu sunt sigur, ca as putea prezenta in ambasada, declaratii de la doua firme carora le-am prestat servicii in care sa se specifice natura lucrarilor executate. In speranta ca as putea avea un raspuns urgent si clar va multumesc anticipat.

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2