Board index
Acum este 09 Dec 2019, 10:20

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: c'mon guys !!
MesajScris: 12 Iun 2007, 13:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

ce se intampla mai cu noi?
hai sa revigoram forumul asta de canada un pic!
mai pleaca cineva in iunie, sau, ma rog, in vara asta?
care va sunt planurile odata ajunsi acolo?
desteptarea!!!!! :D

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Iun 2007, 13:40 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

iti zic io ce se intampla, a dat caldura pe strada si au iesit toti p-afara

de plecat din romania o sa plec io in iulie :lol:

si daca vrei un sfat, trage tare cat mai poti cu engleza si franceza.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Iun 2007, 18:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

cool. incotro te indrepti? ai ceva aranjat? ce ai de gand sa faci?
eu mai am 15 zile. adica decolez pe 27 iunie spre mtl. primele zile voi sta la un prieten, in laval.
mai nasol e ca pana pe 1 iulie trebe sa-mi gasesc ceva. si nu ca m-ar da afara, da' in mtl (nu stiu in alte parti cum e) dpdv al inchirierilor anul incepe pe 1 iulie. caut un 4 1/2 la un pret cat mai bun, sa vad ce oi gasi, am si dat anunt pe montreal.ro si quebec.ro.
mai nasol o sa fie cu jobul, ca eu am o diploma de inginer de materiale si experienta zero in domeniu. clar ca va mai trebui sa fac ceva scoala ca sa am diploma canadiana. momentan am aplicat la mcgill da' nu m-au primit; dupa aia mi-au zis toti ca a fost o idee tare proasta sa aplic 'from abroad' trebuia sa mai astept pana ajungeam acolo, deci voi mai aplica odata cand ajung.
la tine care-i treaba?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 12 Iun 2007, 18:36 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
cool. incotro te indrepti? ai ceva aranjat? ce ai de gand sa faci?
eu mai am 15 zile. adica decolez pe 27 iunie spre mtl. primele zile voi sta la un prieten, in laval.
mai nasol e ca pana pe 1 iulie trebe sa-mi gasesc ceva. si nu ca m-ar da afara, da' in mtl (nu stiu in alte parti cum e) dpdv al inchirierilor anul incepe pe 1 iulie. caut un 4 1/2 la un pret cat mai bun, sa vad ce oi gasi, am si dat anunt pe montreal.ro si quebec.ro.
mai nasol o sa fie cu jobul, ca eu am o diploma de inginer de materiale si experienta zero in domeniu. clar ca va mai trebui sa fac ceva scoala ca sa am diploma canadiana. momentan am aplicat la mcgill da' nu m-au primit; dupa aia mi-au zis toti ca a fost o idee tare proasta sa aplic 'from abroad' trebuia sa mai astept pana ajungeam acolo, deci voi mai aplica odata cand ajung.
la tine care-i treaba?
decolez pe 29 seara spre budapesta. dupa 7 ore jumate aterizez in budapesta. inchiriat de masina. mandra vrea o plimbare romantica pe malul dunarii. eu ii voi face o surpriza la un restaurant frantzuzesc cu sea food. s-ar putea s-o mai aburim inca o zi pe acolo.
apoi trecem granitza, cimitirul vesel, apoi cateva manastiri din bucovina, o urcare pe muntii rodnei, inapoi prin transilvania. in sibiu vrem sa mai petrecem o noapte. transfagarasanul, plimbare pe creasta o zi. apoi la familie in buc. sper sa stea bine cu inima ca nu le-am spus ca merg acasa. (oricum daca nu rezista vor muri fericiti, si mie mi-ar place sa ma duc dincolo cu zambetul pe buze, he hee)
4 zile doar cu ei
litoralul vreo 2-3 zile, inapoi bucuresti o noapte, apoi, valea oltului, cluj, budapesta si pe 15 iulie... back to work

TREBUIE sa fie un concediu de vis. ea nu vroia acasa. concediul asta ne costa mai mult decat 10 zile in aruba, top of the line, sau alaska. n-au intrat insa zilele-n sac

de aranjat n-am aranjat nimic in afara companiei de la care inchiriez masina. ma uit acum dupa pensiuni, moteluri. nu murim noi de foame sau de somn. e exciting anyway

referitor la mine... n-am facut nici o saptamana de scoala aici. problema la tine e de experienta. dupa parerea mea ar fi mai bine pentru tine in toronto bilingv. gasesti mai usor slujba decat in montreal unde majoritatea cam vorbesc 2 limbi. viata insa e mai scumpa

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Iun 2007, 18:17 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Tsunami, daca treci prin Sibiu, say hello for me. :wink: ! Mi-e asa de dor, da' las ca merg si eu la anul. Ai sa vezi ce frumos e de cand a venit primurul acela neamt, Klaus Johannis.

Frumos traseu- te invidiez. Cred ca o sa vii obosit mort pe 15 iulie, cam multe in 2 saptamani, da' deh asta e concediul canadian :cry:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Iun 2007, 18:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

u must be kiddin'

anul trecut am facut atlantic canada, 6,000km in 9 zile jumate, iar in unele locuri am stat cate 2 nopti, asa ca-ti dai seama la ce-am supus-o pe mandra:

06:00, 06:30 tsunami up
mandra doarme pe dreapta

lectura noului traseu pe veceu, getting exciting

06:50
out of washroom, mandra pe dreapta

06:55
jogging,

07:20
inapoi in motel

mandra pe dreapta

dushuletz, afara de la dushuletz

07:30
mandra ofteaza, geme de nervi si intoarsa pe stanga, trezita de dush

07:40
afara, silver arrow check (masina), tim hortons, 2 croissante si 2 cafele negre ca abanosul

inapoi acasa
07:55 - 08:00

iau cafeaua si i-o pun sub nari

"sus, despteptarea..."
"mmmmmmmmm........ mai stauuu...."

"hai ca se raceste, ia o gura"
"nuuuu.., mmmmm..."

incep s-o enervez:
"hai ca intarziem"

"cat e ceasul"

"wow, E OPT, SCULAREAAAAAaaa"

asta mi-a fost

"CAT? OPT? LASA-MA-N PACE
NUUU VREAU, ESTI SURD, E CONCEDIUUuuu..."

acum stiu ca mai am putin si se trezeste

"pai azi trebuie sa ajungem la xxxx.."

"esti un tampit,
vreau sa dorm
e si concediul meu,
du-te singur si ma iei la intoarcere,
VREAU SA MA ODIHNESC, esti surd????"

iau cafeaua si-i sorb cu zgomot, apoi pun cafeaua cat mai departe si ma apropii si-i suflu cald la nas. doamne cat o enerveaza asta. ma feresc ca acum o sa loveasca.
dupa ratare o apuc de subratz si o ridic pe perna. apoi ii aduc croissant-ul cald.

08:45
on the way. chiar daca nu s-a odihnit complet, tsunami intra-n depasiri.
zi de zi, zi de zi, ce munca de sisf a trebuit sa duc.

dac-ar stii ea ce-o asteapta in romania....
plus ca si fusul orar va lucra impotriva mea..

life's f. good

daca nu eram cu ea, mergeam cu motorul. nova scotia e MORTALA. prince edward island ... zici ca esti pe luna, de fapt asa s-a si format din aluviuni, are nisipul rosu, si fin, fin. oceanul e tare cald in nordul insulei. iar trecerea am facut-o pe confederation bridge, un pod de ... 13km parca
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... om_air.jpg
new brunswick... fundy bay cu cele mai mari maree din lume (peste 8m in unele perioade ale anului), in asa fel incat la "low tide" mergi pe fundul marii si barcile pescaresti ancorate stau trantite pe nisip, iar peste 6 ore plutesc din nou...
sa vorbesc de mancare? daca-ti place sea-food, mai bine ma abtin.

apoi in iarna am fost la mont-tremblant intr-o zi, dus intors. 1,612km intr-o zi, record absolut (pentru o ora jumate de ski, :lol: , wot an idiot)

sibiul este una dintre tinte. uite poze de la un fortzos care se inca se afla acolo

http://www.fortza.org/inchis/forums/thr ... 27&start=1

in sibiu n-am mai fost de acum 13 ani. din pozele de pe forumul de mai sus n-am mai recunoscut NIMIC. vreau sa petrecem si noaptea acolo

uite-ti promit ca va fi de vis

Tee minus
Sixteen days
Ten hours
Ten minutes
sau

Tee minus
Three hundred and eightyfour hours and ten minutes to launch

:P

Sus

Subiectul mesajului: Re: c'mon guys !!
MesajScris: 27 Noi 2011, 23:58 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Hahah, topicul asta e din 2007. Acum se mai paote reinvia. As avea si eu niste intrebarute :d

Sus

Subiectul mesajului: Re: c'mon guys !!
MesajScris: 28 Noi 2011, 00:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

@eugen91

go ahead...

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2