Board index
Acum este 13 Dec 2019, 13:29

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 08 Aug 2007, 03:32 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Omul care a cucerit America

http://www.jurnalul.ro/articol.php?artGlobalId=99128

Efectiv nu stiu ce sa mai cred. Articolul din Jurnalul, al carui titlu si adresa le-am citat mai sus, mi-a dat o lovitura puternica. Imi aduc aminte cum ziaristul in cauza, acum citiva ani ne prezenta niste povesti de succes ale romanilor din SUA si Canada iar acum vine si scrie la ziar ca respectivii au mintit.
Am mai adus subiectul in discutie si pe alte forumuri insa pina la urma m-au indrumat la voi (plus alte situri de specialitate sa le spun asa).

Sus

MesajScris: 08 Aug 2007, 05:56 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Omul care a cucerit America

http://www.jurnalul.ro/articol.php?artGlobalId=99128

Efectiv nu stiu ce sa mai cred. Articolul din Jurnalul, al carui titlu si adresa le-am citat mai sus, mi-a dat o lovitura puternica. Imi aduc aminte cum ziaristul in cauza, acum citiva ani ne prezenta niste povesti de succes ale romanilor din SUA si Canada iar acum vine si scrie la ziar ca respectivii au mintit.
Am mai adus subiectul in discutie si pe alte forumuri insa pina la urma m-au indrumat la voi (plus alte situri de specialitate sa le spun asa).
nu e important cum se simt altii, cum mint altii sau daca mint. important e sa faci ceea ce simti ca rvei sa faci. invingatori si invinsi sunt peste tot.
indiferent ca pleci, ramai in diaspora, revi acasa, sau nu pleci, inearca sa fi un invingator. socoteala nu ai de dat nimanui. numai tu esti stapan pe viata ta.

succes

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2007, 07:39 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Si unde e shocu'?... :?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2007, 09:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Mai citesc din cind in cind aici si nu contenesc sa ma minunez de insistenta cu care ganimede promoveaza paginutele alea gri despre Canada. (Trec peste intrarea in forta aici pe forum a lui ganimede cu ceva vreme in urma, care s-a lasat cu un flame).
Urmarind un istoric al postarilor si urmarind link-urile catre alte site-uri, sare in ochi faptul ca si acolo se face referire tot la paginile cu gunoierul si gropile canadiene, povestea nefericita a emigrantului, etc, etc... Devine deja o chestie patologica si n-as vrea sa mai continue aici.

Ca sa tragem o linie, n-am nimic cu posturile negre, gri, catastrofice, realiste, whatever. Dar a bate apa in piua permanent pe subiectul asta mi se pare o risipa inutila de resurse, timp si nervi (cel putin ai mei!).
Una din regulile forum-ului (http://www.emigrare.info/forum/viewtopic.php?t=203) e sa nu se repete subiectele la nesfirsit.

Drept pentru care, orice viitoare postari lacrimogene cu referire la gunoier, gropile canadiene si celelalte din acest serial vor fi sterse direct!

Multumesc de intelegere,
G.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2007, 18:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Mai citesc din cind in cind aici si nu contenesc sa ma minunez de insistenta cu care ganimede promoveaza paginutele alea gri despre Canada. (Trec peste intrarea in forta aici pe forum a lui ganimede cu ceva vreme in urma, care s-a lasat cu un flame).
Urmarind un istoric al postarilor si urmarind link-urile catre alte site-uri, sare in ochi faptul ca si acolo se face referire tot la paginile cu gunoierul si gropile canadiene, povestea nefericita a emigrantului, etc, etc... Devine deja o chestie patologica si n-as vrea sa mai continue aici.

Ca sa tragem o linie, n-am nimic cu posturile negre, gri, catastrofice, realiste, whatever. Dar a bate apa in piua permanent pe subiectul asta mi se pare o risipa inutila de resurse, timp si nervi (cel putin ai mei!).
Una din regulile forum-ului (http://www.emigrare.info/forum/viewtopic.php?t=203) e sa nu se repete subiectele la nesfirsit.

Drept pentru care, orice viitoare postari lacrimogene cu referire la gunoier, gropile canadiene si celelalte din acest serial vor fi sterse direct!

Multumesc de intelegere,
G.
ar fi nasol, s-ar elimina din start cei care "au dat-o-n bara", ca exemple pentru cei ca vor sa emigreze. dar, e site-ul tau pan la urma.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 08 Aug 2007, 22:04 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

nu e vorba de a elimina experientele negative ale altora, ci strict posturile care fac referire la paginile cu gunoierul/gropile, promovate mult prea agresiv dupa gustul meu (in comentariile articolulului din Jurnalul la llink-ul de mai sus, probabil tot ganimede si le comenteaza singur dupa ce le posteaza "nevinovat", sub nume diferite...).

Topic closed.

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2