Board index
Acum este 21 Aug 2019, 20:17

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bursa de studii in Quebec
MesajScris: 08 Feb 2010, 22:01 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna ziua,
Sint recrutor in Montreal/Québec si caut studenti pentru o bursa de studii in Québec, nivel post liceal (Cégep).Am cautat site-uri unde sa public un anunt si nu am gasit nimic pertinent pentru ''educatie''. In cele din urma am pus anuntul pe e-jobs, am primit aproximativ 400 de c.v-uri dar nu sint relevante.
Intrebare: cunoasteti site-uri active si specializate in educatie?
Multumesc.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Bursa de studii in Quebec
MesajScris: 10 Feb 2010, 18:34 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Salut

Forumul asta nu este chiar specializat in Canada. Cred ca ar fi o idee buna sa incerci sa postezi un anunt pe www.montreal.ro si pe www.quebec.ro - sigur vei primi multe cv-uri.
Poti totusi, chiar si aici sa fii putin mai detaliata? De ce ai postat pe ejobs? Cauti romani din Romania sa le oferi o bursa? sau romani de aici? (aici=Quebec). Ce fel de bursa? In ce domeniu? In ce conditii?

Sus

MesajScris: 10 Feb 2010, 18:42 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna ziua,
Va multumesc pentru mesaj.
Caut candidati din Romania pentru ca cei stabiliti in Montreal nu prea sint interesati sa-l paraseasca si sa plece sa invete si sa lucreze intr-un oras mic din nord. Familia, copii la scoala sint argumente serioase.
Oricum o sa dau un anunt si in ziarul Zigzag din Montreal.
Continutul anuntului este urmatorul si este valabil pt studentii veniti din Romania:

Cautam candidati intre 20-30 ani, flexibili, adaptabili, absolventi de liceu, cunoscind lb. franceza/engleza pentru program burse de studiu nivel postliceal, in Sept-Iles, Quebec. Program de formare de trei ani, in domeniile: instalatii industriale electricitate si automatizari,
mecanica intretinere de utilaje. Programul este in alternanta cursuri teoretice si practica in productie-stagiu (platit).Sint burse de excelenta, cu toate costurile suportate de colegiu sau burse de studii cu scutire de taxe scolare, situatie in care intretinerea revine studentului.

Daca voi avea candidati cu rezidenta canadiana, vor fi alte conditii. Pina acum nu am avut nici o candidatura.

Sus

MesajScris: 10 Feb 2010, 20:18 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Buna Anca ,

Imi poti da te rog un email. In prezent chiar imi cautam o bursa in Canada si ma intereseaza oferta pt Quebec.
Emailul meu este andreealung@gmail.com
Mersi!

Sus

MesajScris: 10 Feb 2010, 20:24 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Scrieti-mi va rog pe [edited by G.] PM , puteti sa-mi trimiteti c.v-ul si coordonatele dumneavoastra va rog.

Sus

MesajScris: 26 Iul 2010, 12:41 
Neconectat

Buna ziua, ma numesc Maria, am 26 de ani si caut o bursa de studiu in Canada, daca ma puteti ajuta cu informatii va rog sa-mi scrieti pe maryygirl@yahoo.com.

Multumesc

Sus

MesajScris: 29 Iul 2010, 07:49 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Buna ziua, ma numesc Maria, am 26 de ani si caut o bursa de studiu in Canada, daca ma puteti ajuta cu informatii va rog sa-mi scrieti pe maryygirl@yahoo.com.

Multumesc

uite ce tocmai scrisei io aici:
http://www.emigrare.info/forums/viewtop ... 615#p52615

succes

Sus

MesajScris: 23 Noi 2010, 10:42 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

buna,
sunt si eu interesata pentru o bursa daca mai este valabil....daca se poate te rog sa ma contactezi pe mailul: ancutza_milotoi@yahoo.com, eu te-as fi contactat insa nu ai un mail ceva....Multumesc

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2