Board index
Acum este 21 Aug 2019, 19:58

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: imi pot recupera banii ?
MesajScris: 17 Sep 2009, 16:17 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

stiu ca nu are legatura cu nici un subiect de pe aici dar intr-un fel sunt disperat ...am plecat in februarie in anglia prin agentie si am lucrat la un restaurant ca bucatar timp de aproape 5 luni ...din cauza presiunii care mi-o dadeau patronii nu am mai rezistat si am hotarat sa plec, patronul mia oprit 150 de lire din salariu ca zicea el ca are dreptul sa mii opreasca, vreau sa va intreb pe cei care stiu daca intradevar are dreptul si daca mii pot recupera , iar la fel daca imi pot cere banii de concediu pe cele 5 luni ....am trimis mail si la agentia care ma trimis insa nu mi-au trimis nici un raspuns....va astept cu pareri

Sus

Subiectul mesajului: Re: imi pot recupera banii ?
MesajScris: 18 Sep 2009, 09:29 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
stiu ca nu are legatura cu nici un subiect de pe aici dar intr-un fel sunt disperat ...am plecat in februarie in anglia prin agentie si am lucrat la un restaurant ca bucatar timp de aproape 5 luni ...din cauza presiunii care mi-o dadeau patronii nu am mai rezistat si am hotarat sa plec, patronul mia oprit 150 de lire din salariu ca zicea el ca are dreptul sa mii opreasca, vreau sa va intreb pe cei care stiu daca intradevar are dreptul si daca mii pot recupera , iar la fel daca imi pot cere banii de concediu pe cele 5 luni ....am trimis mail si la agentia care ma trimis insa nu mi-au trimis nici un raspuns....va astept cu pareri
Citeste cu aentie ce scrie in contractul de munca. De asemeni, daca firma e serioasa, probabil ca a pus la dispozitie si Staff Handbook care de obicei include toate drepturile si indatoririle angajatului si angajatorului.
Daca nu, iti recomand sa contactezi un Solicitor specializat .

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009, 16:10 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

multumesc !

Sus

MesajScris: 19 Sep 2009, 18:28 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

pt 150 de lire...nu cred ca merita efortul :-)

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2