Board index
Acum este 19 Aug 2019, 01:45

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Critical Error
MesajScris: 12 Dec 2006, 23:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

pentru cei mai priceputi in ale calculatorului, ce inseamna chestia asta?

"phpBB : Critical Error

Could not connect to the database "

adica, atunci cand imi apare chestia asta este din cauza mea, a calculatorului, a conexiunii la net sau e bai cu forumul de nu se deschide?

ca husband-ul deja mi-a spus ca e din cauza mea :evil: ca pe ce pun eu mana se strica. :evil: :evil:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Dec 2006, 01:49 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu e din cauza ta aussie! :
http://www.emigrare.info/forum/viewtopic.php?t=2052

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Dec 2006, 09:15 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

din pacate acest message,critical error va fi vazut din ce in ce mai des iar forum va merge din ce in ce mei greu.....iar motiv...cum spus Gandalf...prea multe messages....forum se apropie de limita de size...
deja au inceput sa fie sterse messages toate din 2003 de la toate sectiuni...si se va continua asa daca problema devine mai grav...
am mai spus de multe ori,dar din pacatenu prea e pasare deloc despre acest forum si de persoana care de 4 ani il tine....poate ca uni asteapta ca Gandalf sa isi faca timp liber de la job sa caute un server mai mare doar ca sa acomodeze pasiunea lor pentru a scrie de plictis sau ca sa se certe.
si problema nu ar fi asa grava daca ar apare messages de info si utile de emigrare....din pacate sute de messages pe saptamina apar doar cind sint certuri care din pacate au devenit foarte frecvent de o vreme....sint uni utilizatori care nu scapa prilej sa scrie extrem de mult la certuri,le place sa intretina aceasta.....dar la sectiuni de emigrare nume al lor nu se prea vede niciodata....
anunturi nu se vor mai pune,pentru ca au fost si nu a pasat la nimeni,fucntie search tot nu foloseste nimeni,apel sa nu se mai scrie doar de drag de ase scrie....nu a ascultat nimeni...se vor sterge messages mai vechi in continuare...este pierdere pentru forum,dar este singura solutie atita timp cit exista atita pasiune pentru cearta si aceste certuri produc sute de messages in fiecare saptamina....

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Dec 2006, 16:50 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

mr gandalf,

daca crezi ca-i cazul de ajutor financiar, poti spune. eu sunt de acord contribui, si cred ca nu-s singurul. cel putin atat pot face pentru romani care au nevoie de informatie si de ce nu, pentru dezvoltarea site-ului.
deci, daca e nevoie, tipa

o zi buna

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Dec 2006, 18:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Salut,

nu-i vorba de bani, ci de timp pentru a muta totul in alta parte cu intreruperi /neplaceri minime.... sper sa reusesc sa fac schimbarea in vacanta de iarna, o sa postez niste avertismente aici cind o sa se intimple; si sigur vor fi ceva intreruperi pentru ca la schimbari de server that's the way it works.... trebuie sa se propage modificarile in marele Internet...

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 13 Dec 2006, 21:36 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

la anu', daca totul va merge conform planului, iti aduc o bomboana din canada.

take your time, no worries

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Dec 2006, 18:33 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
la anu', daca totul va merge conform planului, iti aduc o bomboana din canada.
Pai dc e vorba asa, sper sa aduc si eu o bomboana (ce-i drept putin mai acrisoara) din Romania :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Dec 2006, 00:58 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Pentru ca a fost cuminte si anul asta 8) , forum-ul a fost mutat acum pe un server nou, asa ca erorile din ultima perioada n-ar trebui sa mai apara...

G

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 02 Ian 2007, 00:35 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Multumim!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Critical Error
MesajScris: 28 Apr 2009, 17:55 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

am avut si eu un forum de discutii unde ne intalneam cativa amici doar. Desi nu aveam multe posturi asa cum vad ca sunt pe emigrare.info eu cred ca eroare poate fi depasita daca schimbati hostingul. Ceva gen hostgator cred ca ar tine forumul fain fara erori.

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 14:14 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Mai <<<<< oo nn ll ii nn ee ii nn ff oo >>>>> mie mi se pare ca tu esti un spammer ordinar care s-a inscris doar ca sa-si faca reclama la rahatul de serviciu de hosting. Asa e, sau nu?

Sus

MesajScris: 29 Apr 2009, 14:27 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Sa-i acordam lui onlineinfo prezumtia de nevinovatie, si sa presupunem ca e bine intentionat dar in entuziasmul de a posta ca nou-venit pe forum n-a verificat data mesajelor la care a raspuns... :roll:

Sus

MesajScris: 01 Mai 2009, 15:59 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

adip, sincer nu stiu daca asa esti tu in mod normal sau doar ti s-a pus pata. Nu sunt spammer si nici nu am un serviciu de hosting. Lol..

Btw I hate spam more than the next guy. Thanks Gandalf for having my back. Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva ca am dat reply la un topic dar eu stiam ca pentru asta sunt forumurile: oameni care discuta. O adevarata comunitate. Sincer nu pot face parte din aceasta daca doar citesc si nu contribui.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2