Board index
Acum este 24 Aug 2019, 16:26

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: 27 Dec 2006, 01:06 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Hi all,

dupa schimbarea de server din aceasta vacanta, am hotarit sa mai fac o schimbare care sa ne faca tuturor vizitele aici mai placute (viata mai usoara pentru mine sigur nu... :wink: )

Pentru a stopa spammerii din ce in ce mai insistenti, de acum noii membri ai forum-ului vor fi activati manual, de catre mine, inregistrarea nu se va mai face complet automat.
Dezavantajul pentru cei care se inregistreaza este ca nu vor putea sa-si activeze contul instant, si sa posteze apoi imediat, ci vor trebui sa astepte un timp rezonabil pentru a fi "activati".

Marele avantaj si pentru ei si pentru toti ceilalti insa va fi ca in acest fel spam-ul cu drugs/*/etc va fi practic eliminat...

Toate cele mai bune,
G

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Dec 2006, 10:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu stiu PhpBB daca are dar incercam:

php poate fi compilat cu optiunea GD (versiunea 2 e ultima daca nu ma insel).

Poate are asftel optiunea de a afisa la creare de cont o imagine cu un text blurat/taiat/alterat dificil/imposibil de recunoscut de catre web_boti.

Forumul Invision are sigur

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 27 Dec 2006, 13:23 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Nu stiu PhpBB daca are dar incercam:

php poate fi compilat cu optiunea GD (versiunea 2 e ultima daca nu ma insel).

Poate are asftel optiunea de a afisa la creare de cont o imagine cu un text blurat/taiat/alterat dificil/imposibil de recunoscut de catre web_boti.

Forumul Invision are sigur
Aceasta optiune exisata deja, dar nu a dat roade prea mari.

Numai bine,
Adrian

Sus

MesajScris: 09 Ian 2012, 14:50 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Guys, poate sunt prea maniac al ordinii , dar ma omoara bulibaseala care se creaza in lista de topicuri, mai ales cand un nou user are o intrebare si fara pic de bun simt se apuca sa creeze un nou topic special pentru intrebarea lui. Se tot aduna gramezi de posturi si devine un calvar sa cauti ceva cu functia "cautare" pentru ca-ti vin 500 de rezultate.
Personal, in aproape doi ani de cand ma bucur de prezenta alaturi de voi aici pe forum nu am deschis nici macar un topic nou pentru ca undeva el exista, chiar daca nu mot-a-mot si nu fac din asta o lauda de sine ci un umil exemplu ca se poate si fara.
Este vreo posibilitate sa filtrati automat (sau cu aprobare manuala) aceasta optiune avand ca baza relevanta, numarul de posturi sau vechimea pe forum, sau nu stiu, un criteriu care sa impuna fortat un pic de etica celor care nu au capatat-o prin educatie si cred ca universul trebuie sa se invarta in jurul lor?
Imi inchipui ca si pentru moderatori ar fi mai bine sa nu piarda din timpul lor mutand sisific aceleasi topicuri: "avem vreo sansa?", "care sunt primii pasi", "intrebare urgenta", "va rog ajutor sa emigrez din tara asta nasoala de parca as fi singurul care vrea asta - de fapt nu conteaza pentru ca oricum EU sunt cel mai important si am nevoie de informatie mura in gura, ACUM" , etc, etc.
Respect.

02 nov 2011 - DIAC GSM 176
25 ian 2012 - Visa Grant

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2