Board index
Acum este 21 Aug 2019, 20:19

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
MesajScris: 14 Feb 2008, 17:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

cum iti inchipui tu ca m-as simti eu sa te vad cum bagi mana-n buzunar sa platesti, chiar si numai partea ta, chiar si numai o cafea si-un strudel?
nu in sensul de "pomana" am zis-o, dar am trecut si eu prin stressul primilor pasi, cand banii se duc, se duc si nimic nu-ti alimenteaza contul ala, INDIFERENT cat e de mare.
stii, am vazut romani care atunci cand au venit aveau mai multi bani deca aveam eu dupa 8-9 ani de canada, dar eu dormeam seara linistit caci eram deja in sistem, imi intrau cateva mii de dolari pe luna, STIAM cat ma duce plapuma sa cheltui, imi puteam face niste prognoze financiare. eram in echilibru. chiar nu-mi pasa cati bani ai, imi pasa doar de faptul ca nu-ti intra nimic in cont.

in nici un caz "sa ma dau mare" as plati eu consumatia, in nici un caz pentru ca eu as fi "sus". gaseste-ti o slujba si ma inviti la un restaurant si ne platim fiecare consumatia. aia ar fi o mutzumire mare. atunci, discutam pe acelasi picior, atunci, nu mai aducem in discutzie nici cat castigi, nici ce faci. din momentul ala voi stii ca "ati pus-o", ca ati intrat intr-un sistem si va veti regasi echilibrul. pana atunci, n-as vrea sa fiu in pielea celui care face primii pasi, m-as simti prost sa va vad cu mana-n buzunar sau cu o sticla de vin la usa mea. nu-i vorba de citrica aici. am intzeles ce-ai vrut sa spui. nu, nu-i cazul.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Feb 2008, 02:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Este foarte delicat de făcut treaba asta..
Nevoia de ajutor, mândria si suspiciunea nu prea se împacă unele cu altele...

Poate crea situaţii foarte penibile când toate intenţiile sunt lăudabile..

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 32 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3

Ora este UTC+02:00 UTC+2