Board index
Acum este 19 Aug 2019, 01:58

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Probleme site
MesajScris: 11 Sep 2010, 06:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Am vazut ca acum cateva zile a cazut site-ul. Din ce aparea pe ecran mi-am dat seama ca trebuia platita factura de hosting. Deoarece nu vad niciun fel de reclama pe site, presupun ca plateste numai administratorul. Cred ca daca am primi informatia ce si cum am putea sa facem cheta si sa strangem macar o parte din costul hosting-ului.
Ce ziceti?
ce zice administratorul?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Probleme site
MesajScris: 11 Sep 2010, 08:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

eu sunt pro!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Probleme site
MesajScris: 11 Sep 2010, 09:00 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Hi all,

din pacate asta a fost o noua dovada ca o firma romaneasca are un deosebit respect pentru client.... :(

Datorita unor probleme personale, in ultima perioada nu prea am apucat sa citesc multimea de mailuri adunata pe mai multe conturi,
si am scapat mailul in care era anuntata o factura de plata... Ei bine, firma de hosting a considerat ca o modalitate alternativa inteligenta de a anunta un client ca are o restanta este intreruperea serviciului si plasarea unui avertisment de neplata pe siteurile gazduite, in loc de a incerca sa-l contacteze printr-un SMS de ex. (aveau de altfel numarul de mobil).
Am aflat accidental de suspendare incercind sa accesez forum-ul, am platit desigur online in seara respectiva, dar contul a fost deblocat abia a doua zi...

Ce e trist e ca e vorba de una dintre firmele mari/serioase de hosting in Ro, nu de un obscur provider de cartier, si dupa cum le-am comunicat voi rezilia contractul pentru ca nu asa se trateaza un client care poate nu a apucat sa citeasca un email. Poti pune o penalizare in urmatoarea factura, poti incerca sa-l contactezi si altfel, dar nu intrerupi serviciul... :(

Drept urmare ieri am mutat din nou site-ul/forum-ul pe serverul personal pe care a stat pina la momentul cind am crezut ca un serviciu de hosting la o firma serioasa ii va imbunatati uptime-ul de altfel foarte bun... M-am inselat... :(

Sorry de neplaceri...
G

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2