Board index
Acum este 09 Dec 2019, 23:38

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina 1 2 3 4 Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 24 Feb 2011, 07:33 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Propun sa fie adaugat o sub-categorie child sub parents Australia si NZ, denumita aproximativ Evenimente.

Acolo sa puna fiecare: invitatii la un gratar la locatia X, sau "maine in Melbourne e concert la Y, veniti?"

Mi-a venit ideea cu AirShow-ul care este duminica la Albion Park. Astfel de mesaje si-ar avea rostul sub o categorie Evenimente

Sus

MesajScris: 25 Feb 2011, 19:57 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

mda, nu e rea ideea, dar nu stiu daca merita un subforum separat sau ar fi suficient un topic facut "sticky"....

alte pareri? :roll:

Sus

MesajScris: 25 Feb 2011, 23:13 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

o subcategorie ar fi mai bine ca daca ar fi un singur thread sticky... s-ar amesteca reply-urile.

Sus

MesajScris: 27 Feb 2011, 09:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Eventual puse pe orase, ceea ce se intampla in Perth sa fie mentionat la Perth, ceea ce se intampla in Melbourne sa fie mentionat la Melbourne, etc.

Referitor la evenimente, expozitii, etc., da, ar fi o idee.

In ceea ce priveste gratarul (si alte activitati asemanatoare), cred ca fiecare din zona respectiva are emailul celor din jur, si deci trebuie gandit bine daca e oportun sa facem invitatii la gratar pe forum. Adica da o nota asa de... nu stiu cum sa-i spun, adica o putem tine privat, nu? Nu trebuie sa ne afisam ca uite noi organizam nu stiu ce. Parca-mi da si o conotatie de ceva prea personal.

In afara cazurilor cand e ceva la scara mare, gen "Open House Party". Sau reuniune nou veniti in Perth, Melbourne, etc., cum e cea a aspirantilor de la Bucuresti. Sau reuniune forumistica in Perth/ Melbourne/ Sydney...

Dar sa mai vina lumea cu idei si pareri, ca poate eu nu vad un anumit unghi...

Sus

MesajScris: 28 Feb 2011, 01:48 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu e nevoie sa structurezi pe orase ca ai enumera prea multe. Pe tari este ultra suficient. Si asa nu sunt prea multe evenimente.

Cand anunti ceva oricum 90% se dau loviti. Ii inteleg si eu acum, au mortgage-uri ... greu cu distractiile dupa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sus

MesajScris: 28 Feb 2011, 04:02 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
...Cand anunti ceva oricum 90% se dau loviti. Ii inteleg si eu acum, au mortgage-uri ... greu cu distractiile dupa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nu te poti tu abtine, asta e! :roll: :lol:

Nu toate costa, sunt destule ieftine si chiar gratuite.

Sus

MesajScris: 06 Mar 2011, 04:47 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Hei, iaca! Nu prea exista interes pentru ideea asta! :mrgreen:

Sus

MesajScris: 06 Mar 2011, 07:18 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Sydney 14-27 Aprilie - http://www.eastershow.com.au/

Sus

MesajScris: 06 Mar 2011, 11:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Sydney 14-27 Aprilie - http://www.eastershow.com.au/
Posteaza si tu la subiectul deschis de Baiazid pentru evenimente.

Aici doar se cere parerea despre relevanta deschiderii unui astfel de topic. Si e clar, in 10 zile de la punerea intrebarii, nimeni (in afara de mine!! - Baiazid a venit cu propunerea) n-a venit cu o parere, deci e usor de concluzionat lipsa de interes pentru un astfel de subiect.

Ca vrei sa contrazici prin graba cu care ai postat linkul respectiv, e de-nteles, dar sa incercam sa pastram obiectivitatea.

Lipsa de interes s-a dovedit.

Plus ca lumea are mortgage-uri, la cati le sta gandul sa se mai duca la spectacole si expozitii? :wink: :mrgreen:

Sus

MesajScris: 06 Mar 2011, 11:46 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:

Plus ca lumea are mortgage-uri, la cati le sta gandul sa se mai duca la spectacole si expozitii? :wink: :mrgreen:
Tu stii cel mai bine. :mrgreen: :mrgreen:

Sus

MesajScris: 06 Mar 2011, 12:02 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:

Tu stii cel mai bine. :mrgreen: :mrgreen:
Baiazide, nu stii ce vorbesti.

Nu tu ai spus-o mai sus?
Citat:
Cand anunti ceva oricum 90% se dau loviti. Ii inteleg si eu acum, au mortgage-uri ... greu cu distractiile dupa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eu cred ca dimpotriva, am fost obiectiv si am incercat sa-ti sustin ideea, daca te uiti din nou mai sus.
Daca lumea nu arata interes, care-i problema? Amorul propriu? De-aia si reactia ta negandita.

Sus

MesajScris: 07 Mar 2011, 01:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Omule: mesajul a fost de la mine catre ADMIN.

Tu te-ai bagat in discutie ca musca in lapte. Cu tertipuri clare: ca nu sunt doritori, ca xxxx, ba yyy. What your problem anyway? Ai prea mult timp liber si te arunci pe toate topicurile doar ca sa zici si tu ceva? Nu am vazut posturi inteligente din partea ta sincer ...

Deci ma repet ca sa pricepi odata: mesajul este postat DE LA MINE catre ADMIN pe categoria sugestii. Tu nu ai venit cu o sugestie sau ceva extra. Ai comentat ca sa mai faci un post. Fara substanta fara nimic. Doar un post.

Sus

MesajScris: 07 Mar 2011, 03:46 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
alte pareri? :roll:
Citat:
Eventual puse pe orase, ceea ce se intampla in Perth sa fie mentionat la Perth, ceea ce se intampla in Melbourne sa fie mentionat la Melbourne, etc.

Referitor la evenimente, expozitii, etc., da, ar fi o idee.

In ceea ce priveste gratarul (si alte activitati asemanatoare), cred ca fiecare din zona respectiva are emailul celor din jur, si deci trebuie gandit bine daca e oportun sa facem invitatii la gratar pe forum. Adica da o nota asa de... nu stiu cum sa-i spun, adica o putem tine privat, nu? Nu trebuie sa ne afisam ca uite noi organizam nu stiu ce. Parca-mi da si o conotatie de ceva prea personal.

In afara cazurilor cand e ceva la scara mare, gen "Open House Party". Sau reuniune nou veniti in Perth, Melbourne, etc., cum e cea a aspirantilor de la Bucuresti. Sau reuniune forumistica in Perth/ Melbourne/ Sydney...

Dar sa mai vina lumea cu idei si pareri, ca poate eu nu vad un anumit unghi...
Pareri, contructiv, civilizat.

Citat:
Citat:
...Cand anunti ceva oricum 90% se dau loviti. Ii inteleg si eu acum, au mortgage-uri ... greu cu distractiile dupa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bullshit. Off topic. Mortgage. Intepaturi (wannabe) gratuite si nefondate.
(Ce conteaza pentru acest topic cati se dau loviti, si care este parerea ta despre ce motive au sa se dea lovitii?)

Q.E.D. -> Obsesii: Gabriel, Bogdanel si mortgage. Lasa-le. Grow up!

Sus

MesajScris: 07 Mar 2011, 04:24 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Q.E.D. -> Obsesii: Gabriel, Bogdanel si mortgage. Lasa-le. Grow up!

Bullshit. Off topic. Mortgage. Intepaturi (wannabe) gratuite si nefondate.
No hai recunoaste ca te-a sunat sa ii iei apararea :mrgreen: :mrgreen:

Si sunt fondate: aveti sau nu aveti mortgage? La ultima discutie unde ati pus botul, va laudati cu datoriile la banca. Nu erati voi care va laudati cu mega bbq din spatele curtii? Pai daca si ala e achievement .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Acu' va inteleg si eu, daca iesiti din perth gasiti desertul. Nimic important pe langa oras.

BTW: ziceai ca m-ai pus pe lista de ignore. 8)

Sus

MesajScris: 07 Mar 2011, 05:14 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Grow up!

Nu sta lumea in loc daca am eu si altii mortgage sau nu. Tu oricum nu stii ce aranjamente de locuit am eu, desi poti sa banuiesti in voie. Si asta nu e relevant aici.

La discutia despre cum sa iti cumperi case, discuti despre mortgage - e logic, e inevitabl. Nici macar acolo nu ai fost in stare sa accepti civilizat alte pareri. Nici dupa ce eu personal te-am rugat frumos sa nu ma mai impungi atat. Pe mine, nu pe altii... Eu te-am rugat frumos. Dar tu nu si nu... De unde si: grow up! Eu imi invat copiii acum sa spuna mutumesc, te rog frumos, si sa fie politicosi. Se pare ca si pe tine trebuie sa te invete cineva, dar poate inca mai trebuie sa cresti pana sa inelegi asta!

Nu discuti despre mortgage la discutii despre cum iti petreci timpul liber ;). Again, grow up. Se vad de la o posta intepaturile. Gabriel a postat ceva, o parere, matur, si tu ca raspuns, doar pentru ca a fost el a trebuit sa bagi o chestie depsre mortgage. Treci peste (obsesia) asta. Lasa discutia despre mortgage la locul ei, nu la fiecare 2-3 topicuri.

Si apoi tot tu strigi "off topic". Un fel de "hotul striga: Hotul!".

Grow up.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina 1 2 3 4 Următorul

Ora este UTC+02:00 UTC+2