Board index
Acum este 19 Aug 2019, 01:59

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4
Autor Mesaj
MesajScris: 05 Mai 2011, 03:41 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Deci, sunt ontopic pentru ca am intarit nevoia forumului sa gazduiasca acel topic.
Ah, si am uitat sa-ti raspund la asta: discutia era daca sa fie sticky sau nu si prezent in forumul Australia unde sunt multe sticky-uri. Nu sa fie eliminat complet.

Sus

MesajScris: 05 Mai 2011, 03:49 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:

Pur si simplu mie mi se pare nimerit ca acele doua link-uri sa fi fost exact acolo unde se vorbeste despre evenimente, pentru ca ele sunt up to date cu evenimentele la ora la care intri pe ele. In fact, cele doua linkuri sunt mult mai nimerite sa fie in top intr-un topic sticky de evenimente, tocmai pentru ca sunt up to date, spre deosebire de topicul in discutie (topicul tau, daca asa vrei sa il numesti) care nu va fi up to date decat temporar. De fapt, topicul tau nu va face altceva decat sa prezinte ceva deja existent in acele doua link-uri (si multe altele), dar vor fi prezente in el doar preferintele celor care posteaza.

Linkurile intr-adevar ar fi potrivite acolo, dar postul meu a folosit ca subiect STATISTICA, iar linkurile au precizat sursa mea de informatii.

Postul cu STATISTICA are locul aici. Daca postam numai linkurile, da, mergeau dincolo.

Sus

MesajScris: 05 Mai 2011, 03:59 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Ai zis ca lucrezi in programare sau ceva.
In general o stastica pe orase, categorii, etc. este folosita pentru a arata diferente. Acele diferente pot fi folosite in diverse scopuri.

Ce ai explicat tu dupa a fost ca ai vrut sa arati ca in Australia sunt evenimente, ceea ce justifica prezenta topciului. In acest caz era sufiecient sa prezinti un numar total al evenimentelor din Australia, daca chiar simteai nevoia sa iti sustii parerea folosindu-te de un numar de evenimente. Spre exemplu: sunt 500 de evenimente luna asta in Australia => eu consider nimerit un astfel de topic. Faptul ca le-ai impartit pe orase nu ajuta cu nimic la ideea de a sustine topicul (parere mea).

In fine... Nu mai insist.
Am sa scriu ceva in topicul ala mai bine, ca aici deja devine vorba lunga - saracia omului (de fapt deja a devenit, probabil si din vina mea).

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4

Ora este UTC+02:00 UTC+2