Board index
Acum este 19 Aug 2019, 20:43

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Stergerea mesajelor
MesajScris: 15 Apr 2011, 05:57 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
..Forumul este mai "slobod", ca si facebook, comentariile de pe youtube ... etc.
Desigur, asta este parerea ta (la care ai dreptul dar) care, in acest caz, nu coincide cu a mea.
Pentru ca "rules is rules", daca Gandalf este de acord cu mine, o sa te rugam sa consideri forumul mai aproape de cazul a) decit de cazul b).
Multumim.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 06:09 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:

Putina decenta! 8)
LOOOOOL: tu vorbesti de decenta? Nu observi ca nu ti-am mai scris nimic? Vad ca nu te poti abtine.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 06:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
..Forumul este mai "slobod", ca si facebook, comentariile de pe youtube ... etc.
Desigur, asta este parerea ta (la care ai dreptul dar) care, in acest caz, nu coincide cu a mea.
Pentru ca "rules is rules", daca Gandalf este de acord cu mine, o sa te rugam sa consideri forumul mai aproape de cazul a) decit de cazul b).
Multumim.
Well, cu 2 exceptii adresate lui G & B, nu am folosit injurii. Si atunci au folos folosite cu un motiv, nu ca sa ma aflu in treaba.

Restul mesajelor mele le consider OK. Daca nu coincid cu filtrele voastre...asta e.

Daca am de ales intre:

A) Dvs va lipsesc anumite cunostiinte in domeniu si insistati ca le cunoasteti
B) Dude, vorbesti numai tampenii, faci afirmatii fara argumente

aleg B.

Ca rezultat A=B, forma mesajului difera. Dar de ce sa ma ascund dupa deget si sa ma prefac ca sunt amabil? I don't care.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 06:19 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

and that is how it starts :twisted:

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

In momentul cand o persoana scrie pe acest forum trebuie sa se gandeasca la toti cei care vor citi comentariul respectiv. Acest forum nu este locul de joaca al nimanui, este doar un loc unde oamenii vin pentru a afla informatii necesare in procesul de emigrare.
Va rog sa incercati sa va limitati la acest tip de informatii, deoarece ultimele subiecte abordate (ex. epilarea in zone intime a diferitelor nationalitati sau alte lucruri de genul, insotite de un limbaj 'aparte') nu sunt informatii potrivite pentru un astfel de forum.
Numai bine.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:35 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
In momentul cand o persoana scrie pe acest forum trebuie sa se gandeasca la toti cei care vor citi comentariul respectiv. Acest forum nu este locul de joaca al nimanui, este doar un loc unde oamenii vin pentru a afla informatii necesare in procesul de emigrare.
Va rog sa incercati sa va limitati la acest tip de informatii, deoarece ultimele subiecte abordate (ex. epilarea in zone intime a diferitelor nationalitati sau alte lucruri de genul, insotite de un limbaj 'aparte') nu sunt informatii potrivite pentru un astfel de forum.
Numai bine.
Why not? Ce e asa rusinos sa spui ca unii se rad altii nu se rad?

Este gresit sa discuti despre obiceiurile unor persoane venite din diferite zone alte globului?

Personal imi place sa discut. Sa stiu la ce ma astept.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:39 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Mate, dupa cum am mentionat, 'rules is rules'.
Daca doresti sa te cufunzi in subiecte considerate nepotrivite si cu limbaj considerat neadecvat - fa-o pe privat.

Nu cred ca iti cerem prea mult, ba chiar te-am si rugat...

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:42 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Mate, dupa cum am mentionat, 'rules is rules'.
Daca doresti sa te cufunzi in subiecte considerate nepotrivite si cu limbaj considerat neadecvat - fa-o pe privat.

Nu cred ca iti cerem prea mult, ba chiar te-am si rugat...
Nu consider ca am sarit calul. Daca nu va convine, delete my account. Promit ca nu voi face altul.

BTW: rules are made to be broken

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:48 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Dreptul tau sa alegi.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 07:57 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Dreptul tau sa alegi.
Eu voi continua sa ofer informatii. Daca nu va convine cum sunt impachetate ca poate unii sunt prea fandositi ... stergeti contul.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 09:17 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
BTW: rules are made to be broken
Sunt niste ramificatii aici de care trebuie sa tii cont cand faci o asemenea remarca.

One can make a rule to be broken, but most are made to be kept.
If you break them, you should also be willing to pay the price. Sunt consecinte ce trebuie acceptate la fel cum ai decis sa incalci regulile.

Eu cred ca asta este o atitudine prosteasca. Rules are there for a reason. Unless you improve something by breaking them, leave them as they are.

Doar pentru ca cineva celebru a venit cu vorba asta ca sa i se potriveasca situatiei atunci cand a spus-o, nu inseamna ca poate fi folosita sau urmata in orice imprejurare.

Disclaimer: Fa abstractie de faptul ca replic la o postare de-a ta; aceasta replica nu constituie o insinuare si nici vreo instigare; puteai fi oricine, nu numai Baiazid, si raspundeam la fel.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 09:45 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Eu scriu si vorbesc "mai pe direct". Adica nu ma ascund dupa deget sau port manusi.

O parte va aprecia acest lucru, iar partea care nu ii place: SA NU MA CITEASCA! E asa de greu? Puneti-ma pe ignore daca nu va place cum scriu.

Va vaicariti si v-ati rusinat citind cuvantul BEAVER :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeeeeesus. Parca ati fi mirese virgine in noaptea nuntii!

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 10:53 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Va vaicariti si v-ati rusinat citind cuvantul BEAVER :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeeeeesus. Parca ati fi mirese virgine in noaptea nuntii!
ce este asa de greu de inteles ca acest forum nu este un loc pentru astfel de discutii?
ai dreptul la opiniile personale, nu neaga nimeni acest lucru, dar rezuma-te te rog la subiect.

Sus

MesajScris: 15 Apr 2011, 11:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
ce este asa de greu de inteles ca acest forum nu este un loc pentru astfel de discutii?
ai dreptul la opiniile personale, nu neaga nimeni acest lucru, dar rezuma-te te rog la subiect.
Subiectul este cenzura aplicata. Sunt exact pe subiect.

Sus

MesajScris: 16 Apr 2011, 04:26 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
....ce este asa de greu de inteles ca acest forum nu este un loc pentru astfel de discutii?
Cristu, with all the respect, dar acest forum este SI DESPRE aceste discutii.

Emigrarea implica pe langa constructia tehnica a dosarului si adunarea informatiilor despre ce te va astepta "acolo" pentru a avea un stress cat mai mic generat de schimbarile prin care vei trece. Un emigrant va dori sa stie informatii despre cultura locala, de la pretul painii pana la obiceiurile igienico-epilatoare ale femeilor.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 Următorul

Ora este UTC+02:00 UTC+2