Board index
Acum este 19 Aug 2019, 05:42

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 14 5 6 7 8 Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 13 Iul 2011, 10:09 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
Citat:
Userii pot sa le faca viata usoara moderatorilor atragandu-le atentia unde se sare calul!
Asta da. Poate ca nu toti userii stiu de unealta deja existenta, in coltul din dreapta jos al fiecarei postari, acel ! rosu, care da posibilitatea sa raporteze postarile care sar acel cal.

Nici eu nu am stiut de ea! Ms
:) :wink: 8)

Sus

MesajScris: 13 Iul 2011, 10:20 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Merge sa te raportezi si singur daca esti masochist :lol:

02 nov 2011 - DIAC GSM 176
25 ian 2012 - Visa Grant

Sus

MesajScris: 13 Iul 2011, 10:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Sau daca stii sa iti recunosti greselile cand te calmezi!

Sus

MesajScris: 13 Iul 2011, 13:09 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
Sau daca stii sa iti recunosti greselile cand te calmezi!
Pentru aia e (și) butonul EDIT.. pentru propriile mesaje.
Dacă l-ar folosi mai mulți și de câte ori e nevoie - ce bine ar fi.
Rămân la părerea că autocenzura ar trebui sa fie cea mai eficientă cale de moderare.

Sus

MesajScris: 15 Iul 2011, 08:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nu cred ca e cazul sa intocmim un regulament extrem de strict care sa detalieze pentru fiecare tip de incalcare a unei reguli cite o pedeapsa.... la 3 cornere, henţ-careu... :|

E drept ca orice reguli pot fi imbunatatite dar cele actuale, minimale, sint de bun simt, si atita vreme cit autocenzura nu functioneaza moderatorii sint desemnati sa pastreze discutiile pe un ton civilizat.
Daca si ei gresesc uneori, e pentru ca nu sint roboti si nu e deloc usor ceea ce fac... ce e important e ca daca au gresit o recunosc si isi cer scuze... nu e vorba aici de abuzuri sistematice ale moderatorilor nici intr-un caz, ba dimpotriva, uneori din prea multa toleranta se ajunge la abuzuri de limbaj ale celor ce posteaza pentru a-si impune cu orice pret un punct de vedere...

Penalizarile cu "warn" si eventual "ban" provizoriu sau definitiv se vor da ca si pina acum in mod exceptional, pentru cei care incalca sistematic sau grosolan regulile forumului... ca sa raspund la o intrebare de mai sus, moderatorii pot da doar "warn", nu pot bana direct un user, dar la propunerea lor voi da eu "ban" daca va mai fi cazul...
Am mai spus-o cred: intre a bloca un cont al unui user si a inchide forumul definitiv pentru a nu ajunge o mahala, voi alege cu prioritate intotdeauna prima varianta.

G.

Sus

MesajScris: 15 Iul 2011, 09:30 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Nu cred ca e cazul sa intocmim un regulament extrem de strict care sa detalieze pentru fiecare tip de incalcare a unei reguli cite o pedeapsa.... la 3 cornere, henţ-careu... :|
G.
De acord cu tine, dar unii din useri se aruncasera direct: "ai gresit, ban total"-ceea ce nu mi se pare corect! Pana la urma fiecare are dreptul la opinie personala, dar cum am mai zis, de acolo la atacuri personale, jigniri si amenintari,....e cale lunga.

Citat:
Am mai spus-o cred: intre a bloca un cont al unui user si a inchide forumul definitiv pentru a nu ajunge o mahala, voi alege cu prioritate intotdeauna prima varianta.
Si cu asta sunt de acord! Ms de intelegere!

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 07:38 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Stii ce nu pricep io? De ce am fost banati Cameron si eu si nu restul echipei de cearta? Fara B + G nu exista cearta. Ei sunt la fel de vinovati dar probabil ca nu au primit ban ca se gudura cam mult pe langa moderatori.

Inclusiv moderatorul Bravo. El a jignit la greu, a modificat posturile cu alt continut si apoi isi cere scuze :shock: . WTF mai conteaza scuzele dupa ce faci asta?

Nu a contat prea mult ca nu am accesat forumul o luna de zile, mai mult m-a mirat ca nu s-a impartit pedeapsa la toti si nu s-au dat niste explicatii...

Mai mult au avut (cred) de pierdut niste useri pentru ca am avut niste jobs la mine la munca de dat, si recomandarile intrau cam direct. Pacat ca nu s-a putut beneficia. Locurile s-au ocupat.

Acum pt viitor cum sa raspundem cand primim shoparle gen:
1. iar te lazi cu salariul tau?
2. tu sa vorbesti numai cand ai mortgage si copii?

Am observat ca sunt frustrari grave la unii useri in legatura cu salariul unora si daca ai mortgage sau nu, sau daca locuiesti in Perth sau nu.

Cum scrii ceva la obiect, cum sar in sus respectivii. Am inteles ca e un forum liber. Nu am voie sa scriu ca sunt solutii mai bune decat mortgage-ul fara sa fiu luat la lupa?

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 08:19 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

.

Ultima oară modificat 02 Sep 2012, 13:28 de către Bravo, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 08:28 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

come on folks, let's start fresh :mrgreen:

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 08:57 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
A fost liniste o luna. Iar incepe... :(
Esti pregatit?

Tu nu cred ca realizezi ca eu si Cameron nu ne puteam sicana singuri. A fost si partea cealalta a feliei: tu si B + G.

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 18:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Baiazid, asta nu cred ca e o revenire de natura sa ajute pe nimeni...
Nu stiu daca mai trebuiau ban-ati si alti useri sau nu, cert este ca in ultima vreme nu au mai fost rafuieli personale pe forum si pentru mine asta e ceea ce conteaza.
De acord ca e nevoie de doua parti pentru un razboi, si ca dreptatea e in general la mijloc, DAR:
daca cele doua parti vor incerca sa nu se mai intarite cu fiecare prilej, si eventualele probleme sa si le rezolve pe privat, toata lumea de pe aici va avea de cistigat.

Si inca ceva: sper ca moderatorii sa fie cit pot de drastici la orice incercare de atac la persoana, de acum inainte. Daca discutiile degenereaza din nou, la propunerea a minim doi dintre moderatori voi bana pe cei vinovati intii pe perioade de o luna, apoi pe termen nedefinit.

Am explicat din nou si din nou de atitea ori chestiile astea, incit am obosit. Fiecare pricepe ce vrea, si actioneaza cum crede.

emigrare.info e un forum liber, dar moderat.
:x

Sus

MesajScris: 03 Aug 2011, 19:39 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Nu stiu daca mai trebuiau ban-ati si alti useri sau nu, cert este ca in ultima vreme nu au mai fost rafuieli personale pe forum si pentru mine asta e ceea ce conteaza.
De acord ca e nevoie de doua parti pentru un razboi, si ca dreptatea e in general la mijloc, DAR:
daca cele doua parti vor incerca sa nu se mai intarite cu fiecare prilej, si eventualele probleme sa si le rezolve pe privat, toata lumea de pe aici va avea de cistigat.

Si inca ceva: sper ca moderatorii sa fie cit pot de drastici la orice incercare de atac la persoana, de acum inainte. Daca discutiile degenereaza din nou, la propunerea a minim doi dintre moderatori voi bana pe cei vinovati intii pe perioade de o luna, apoi pe termen nedefinit.

Am explicat din nou si din nou de atitea ori chestiile astea, incit am obosit. Fiecare pricepe ce vrea, si actioneaza cum crede.

Off topic- deci imi dai dreptate?

Sus

MesajScris: 04 Aug 2011, 01:16 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:

Eu nu am nimic cu ideea ca moderatorii sa fie drastici, dar dreptatea sa fie impartita peste tot. Nu numai la una dintre parti ca asa s-a vrut. Faptul ca pui pumnul in gura doar unui grup si te declari multumit de rezultate, nu inseamna ca ai rezolvat problema. Problema era daca aplicai pedeapsa in mod corect la ambele grupuri.

Sunt convins ca nu ai citit toata istoria postului respectiv cand ne-ai dat ban, sa vezi defapt cine a inceput.... Ai dat ca ne-ai vazut ultimii care au raspuns.

Sus

MesajScris: 22 Dec 2011, 07:02 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Ce s-a intamplat cu topicul: Criza economica..., am vrut sa postez ceva si se pare ca e locked!

Sus

MesajScris: 22 Dec 2011, 07:33 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Ce s-a intamplat cu topicul: Criza economica..., am vrut sa postez ceva si se pare ca e locked!
Pai cred ca din cauza ca s-a grabit cineva sa-i dea cuiva cu polonicul in vazul lumii.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 14 5 6 7 8 Următorul

Ora este UTC+02:00 UTC+2