Board index
Acum este 13 Dec 2019, 13:30

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 12 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Bye!
MesajScris: 02 Sep 2012, 16:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Pentru ca am observat ca topicul in care am anuntat acum cateva zile ca imi incetez activitatea pe forum a fost sters, am sa fac din nou anuntul aici:

Din motive personale nu mai pot si nu mai doresc sa continui ca moderator sau ca membru pe acest forum. Am dedicat mult prea mult timp discutiilor placute si neplacute in speranta ca pot oferi ceva celor care doresc informatii despre partea asta de lume. Din pacate, discutiile in care am fost implicat au degenerat de prea multe ori inclusiv din vina mea, cu rezultate nu tocmai stralucite in unele cazuri. Este un consum de timp si nervi prea mare pe care nu doresc sa-l mai sustin, pe de-o parte pozitia de moderator mi-ar cere o impartialitate pe care nu sunt dispus s-o mai ofer si pe de alta parte activitatea ca simplu membru al forumului probabil ca ar duce din nou la discutii in contradictoriu cu alti membri care au vederi opuse sau cu care pur si simplu nu sunt compatibil. In plus, experienta mea in problemele emigrarii a devenit progresiv irelevanta (eu am trecut prin acest proces acum mai bine de 13 ani) si este evident ca ce pot oferi eu din acest punct de vedere nu mai are mare valoare. Nu pot decat sa urez mult noroc tuturor celor care incearca sa emigreze catre Au/NZ si sa sper ca exceptand doi-trei useri de pe acest forum nu am reusit sa deranjez prea tare pe nimeni.

Bravo. 8)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Bye!
MesajScris: 02 Sep 2012, 23:55 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Bravo,

Mie personal imi pare foarte rau sa te vad vad "plecand".
Fara tine, forumul asta nu ar fi fost ce este acum si probabil s-ar fi inchis demult...

Anyway, viata merge inainte, pentru mine a fost o onoare sa te cunosc prin intermediul acestui forum si sper sa-mi dai un semn cand ajungi prin Melbourne, poate ne intalnim la o bere/gratar.

Numai bine iti doresc,

Sus

MesajScris: 03 Sep 2012, 05:19 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Felicitari ca ai rezistat din 2003. Te inteleg pe deplin.
Succesuri!

Sus

MesajScris: 03 Sep 2012, 12:45 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Wow: asta e o veste buna!
Pentru troli, cu siguranta :P
Bravo, forumul asta are nevoie de moderare acum mai mult ca niciodata, dupa parerea mea. Decizia ta de a te retrage in situatia asta nu pica prea bine si nu sunt de acord cu ea, chiar daca o inteleg. Sper sa te razgandesti fiindca ai fost unul din cei care, raportat la numarul total de posturi, ai avut foarte putine paruieli si ai contribuit la o oarece continuitate. Multa bafta, in orice caz.
Mariane, berea si ciupercile pentru gratar le aduc eu :)

Sus

MesajScris: 04 Sep 2012, 07:50 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Bravo, toata stima pentru tine pentru faptul ca ai rezistat atat pe forum.

Sus

MesajScris: 05 Sep 2012, 14:34 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Eu vreau doar sa-i multumesc lui Bravo pentru cei aproape 10 ani in care a moderat activ in forum, stiu ce a implicat asta, ii inteleg decizia si o respect.

Pentru cei care se bucura ca a mai plecat un moderator, am vesti proaste: asta s-ar putea sa insemne ceva mai putina toleranta la incalcarea regulilor forumului si a bunului simt, si nu dimpotriva....

Sus

MesajScris: 05 Sep 2012, 15:04 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Eu vreau doar sa-i multumesc lui Bravo pentru cei aproape 10 ani in care a moderat activ in forum, stiu ce a implicat asta, ii inteleg decizia si o respect.

Pentru cei care se bucura ca a mai plecat un moderator, am vesti proaste: asta s-ar putea sa insemne ceva mai putina toleranta la incalcarea regulilor forumului si a bunului simt, si nu dimpotriva....
Sunt convins ca ai priceput mesajul meu "INVERS".

Nu m-am bucurat ca a plecat un moderator. Nici nu imi pasa cati moderatori sunt.

M-am bucurat ca a plecat un moderator care starnea discutii "aprinse" si le modera dupa "interesele lui".

Sus

MesajScris: 14 Noi 2012, 00:29 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

dezamagit ca si-a sters aproape toate posturile, indiferent daca a distrus subiecte intregi.
pentru mine inseamna lipsa de respect fata de ceilalti forumisti, iar pentru mine e greu sa respect pe cineva care nu respecta

Sus

MesajScris: 14 Noi 2012, 02:00 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
dezamagit ca si-a sters aproape toate posturile, indiferent daca a distrus subiecte intregi.
pentru mine inseamna lipsa de respect fata de ceilalti forumisti, iar pentru mine e greu sa respect pe cineva care nu respecta
Stai relax ca Bravo are un alt alias si mai posteaza. E o telenovela plecarea lui. A fost prins cand a postat sub numele Bravo apoi in 2 secunde si-a sters postul si a postat acelasi lucru sub noul user.

Mega telenovela.

Sus

MesajScris: 14 Noi 2012, 06:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

care e noul user?
nu am mai intrat pe aici si nu am mai urmarit postarile.
stiu ca l-am prins si eu ... era Jack Sparrow. postarea in care il intrebam pe Sparrow daca e Bravo a fost stearsa de moderatori.
apropos...de ce mi se sterg posturile mai moderatorilor? sa nu-mi spuneti ca era off-topic. asa ar trebui sters aporoape jumatate din posturile din acest forum.
deci de ce imi sunt sterse posturile?

Sus

MesajScris: 14 Noi 2012, 06:58 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

pan' la urma e okay sa ai ca moderator un alt nick.
dar atunci intri cu nick-ul de moderator cand "lucrezi" ca moderator, in rest, un user normal. ma deranjeaza insa ca am inotat prin subiecte mai vechi si dracu' pentru faptul ca si-a sters postul complet, si l-a scos si din "citat", odata ca nu se mai intelege nimic, apoi, aportul tau la munca pe forum pe care esti asa de laudat acum, mai mult bulverseaza.
cum am spus, e lipsa de respect pentru toti utilizatorii forumului si lipsa de bun simt sa intri in mesajul unui user sa-ti scoti textul in care ai fost citat. n-am nici o alta explicatie decat, rautate

bogdane, nu stiu raspunsul la intrebarea ta. eu, de regula scriu pe privat/public cand fac vreo modificare

Sus

MesajScris: 14 Noi 2012, 07:19 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

nu la tine ma refeream. inca nu erai tu moderator atunci.
daca procedezi asa, e un semn de normalitate, sper ca gandalf a facut o alegere buna cu tine.
succes!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 12 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2