Board index
Acum este 13 Dec 2019, 13:27

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MEDITATOR PT IELTS
MesajScris: 30 Aug 2010, 12:38 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Cine este interesat de formarea unui grup de pregatire pentru IELTS in Bucuresti?
Ma gandesc la un grup care s-ar putea intalni o data pe saptamana (de preferat in weekend) undeva in Bucuresti si sa incercam sa conversam in engleza, sa ne verificam reciproc scrisorile si eseurile, etc. Toate acestea cu costuri minime. Ne putem intalni pe o terasa, in parc (cat mai este cald), sau putem incerca sa inchiriem o sala pe undeva. Ulterior, putem aduce si un meditator daca vom considera necesar. Eu as dori sa ma pregatesc pentru examenul din 30 octombire, dar grupul poate continua si dupa acea data.
Cine se inscrie?

Sus

MesajScris: 30 Aug 2010, 23:10 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
Cine este interesat de formarea unui grup de pregatire pentru IELTS in Bucuresti?
Ma gandesc la un grup care s-ar putea intalni o data pe saptamana (de preferat in weekend) undeva in Bucuresti si sa incercam sa conversam in engleza, sa ne verificam reciproc scrisorile si eseurile, etc. Toate acestea cu costuri minime. Ne putem intalni pe o terasa, in parc (cat mai este cald), sau putem incerca sa inchiriem o sala pe undeva. Ulterior, putem aduce si un meditator daca vom considera necesar. Eu as dori sa ma pregatesc pentru examenul din 30 octombire, dar grupul poate continua si dupa acea data.
Cine se inscrie?
eu ma inscriu

Sus

MesajScris: 31 Aug 2010, 07:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
eu ma inscriu
Perfect! Suntem deja doua persoane. Altcineva?

Sus

MesajScris: 23 Sep 2010, 13:45 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Imi poate recomanda cineva un meditator din BUCURESTI pentru un incepator in vederea sustinerii examenului IELTS ?
Va multumesc.

Sus

MesajScris: 24 Sep 2010, 12:55 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Si eu sunt interesata de un meditator. De preferinta, un englez. Doresc sa-mi imbunatatesc speaking-ul! Cu partea asta stau cel mai prost :(

Sus

MesajScris: 10 Oct 2010, 14:04 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Si eu sunt interesata de un meditator. De preferinta, un englez. Doresc sa-mi imbunatatesc speaking-ul! Cu partea asta stau cel mai prost :(
De ce nu ai incerca sa discuti cu cineva la un nivel (probabil) apropiat de al tau, fara sa te coste nimic? Esti din Bucuresti?

Sus

MesajScris: 11 Oct 2010, 14:38 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Da, sunt din Bucuresti. Nu am pe nimeni care sa isi "piarda" vremea cu mine :(

Am gasit o meditatoare prin drumul Taberii, profesoara de lb. engleza la liceu, cu experienta in pregatire pt.IELTS, dar e cam scump: 60 lei/ 1h1/2. Am avut abia o sedinta de speaking. Nu pot sa imi expun inca parerea despre ea.

Sus

MesajScris: 11 Oct 2010, 18:41 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Da, sunt din Bucuresti. Nu am pe nimeni care sa isi "piarda" vremea cu mine :(

Am gasit o meditatoare prin drumul Taberii, profesoara de lb. engleza la liceu, cu experienta in pregatire pt.IELTS, dar e cam scump: 60 lei/ 1h1/2. Am avut abia o sedinta de speaking. Nu pot sa imi expun inca parerea despre ea.

Sugestie de imbunatatire a speaking ului: citeste cu voce tare ( cand te pregatesti pentru IELTS) ...cel putin la mine functioneaza ;)

Sus

MesajScris: 26 Ian 2011, 19:19 
Neconectat

Eu am facut la un moment dat cu o tipa mai tanara meditatii. O luasem de prin anunturile de pe net si am mers la nimereala, dar am avut bafta. Aveam nevoie de ajutor la speaking - nu ma descurcam la conversatie deloc.. si la writing am avut nevoie de cineva sa ma corecteze si sa ma ajute cu sugestii. S-a tinut de mine, recunosc eram si incapatanat cu stilul meu de scris.. mai cibernetic. Eu o recomand. E foarte serioasa si explica bine, ca sa nu spun ca sta si pe capul tau daca esti mai lenes. Intre timp si-a facut si un blog, o gasiti la http://englezapentrutoti.wordpress.com/ . Tot ea a meditat-o si pe actuala mea sotie, care de buna voie si nesilita de nimeni, din mare iubire pentru mine, a trebuit sa isi ia IELTS-ul :lol:

Sus

MesajScris: 08 Feb 2011, 23:04 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

O mica mare intrebare:cum decurg fratilor meditatiile la voi ca la mine se pare ca numaiu meditatie de ielts nu fac:...se strang 3-4-5 'persoane' plus una bucata meditator...teste de ielts la toti odata...si la final raspunsurile(fara nici o explicatie de la meditator la ele)...sa nu mai vb ca nu exista nici un sfat de tip'tricks' etc...deja astea sunt basme...ce e interesant sunt speakingurile intre persoanele existente cu unele 'rectificari' sporadice din partea meditatorului....SUNT EU TAMPIT sau asa se face peste tot fara aproape nici un sfat????

Sus

MesajScris: 13 Feb 2011, 16:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Dupa recomandarea facuta de Laur putin mai sus, am inceput si eu meditatiile pentru IELTS cu aceeasi profesoara si decurg cam asa:
- putina gramatica, incerc sa o mai imbunatatesc pe ici pe colo,
- corectarea temei, in special la writing care trebuie facut acasa
- reading, listening, dar nu variante intregi ca la examen
- speaking
Sunt singura cu profesoara toata sedinta, cum mi se pare si normal...ca altfel mai bine te duci cursuri, primesc sfaturi si sunt corectata unde este cazul. Pana acum am facut 3 sedinte.

10-11.05.2012 - Aplicat-Primit SS WA
15.05.2012 - DIAC GSM 176
20.06.2012 - CO
27.06.2012 - meds finalised
28.06.2012 - visa grant

Sus

MesajScris: 16 Iun 2011, 11:49 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
eu fac cu un englez
daca vrei iti dau datele de contact si sa vorbesti cu el

este in bucuresti pe langa unirea

bafta
Am inteles ca ai un meditator englez. Ai fost multumita de el? Cam care este tariful? Te rog, ai putea sa-mi trimiti si mie nr lui de telefon? Multumesc frumos.

Sus

MesajScris: 16 Iun 2011, 13:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
eu fac cu un englez
daca vrei iti dau datele de contact si sa vorbesti cu el

este in bucuresti pe langa unirea

bafta
Am inteles ca ai un meditator englez. Ai fost multumita de el? Cam care este tariful? Te rog, ai putea sa-mi trimiti si mie nr lui de telefon? Multumesc frumos.
din pacate, tipul a plecat in Canada si nu mai vine in Romania.
imi pare rau.
bafta

Sus

MesajScris: 12 Sep 2011, 10:33 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Salutare,

Ca majoritatea celor ce navigheaza pe acest forum am luat si noi decizia de a emigra in Australia,sotia va fi aplicatul principal (analist programator cu o vechime de peste 5 ani).
In primul rand am dori sa multumim tuturor celor ce si-au impartasit experienta rupand din pretiosul lor timp lor ptr a ajuta .
Am cateva intrebari legate de acest anevoios proces si as fi recunoscator daca cineva m-ar putea ajuta:
1.Un profesor bun de engleza in Iasi
2.Stie cineva daca ptr assessment-ul ptr. analist programator e nevoie de IELTS (am intrat pe site-ul ACS dar nu am gasit nimic din care sa reiasa ca ar fi nevoie de IELTS ptr assessment)
3.Cam cat dureaza (aproximativ) pana primesti visa 175 (am discutat cu un agent din Buc si mi-a zis ca ptr tipul asta de viza timpul e de ~3 ani)

Multumesc anticipat !!!!

Sus

MesajScris: 12 Sep 2011, 19:37 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Salutare,
2.Stie cineva daca ptr assessment-ul ptr. analist programator e nevoie de IELTS (am intrat pe site-ul ACS dar nu am gasit nimic din care sa reiasa ca ar fi nevoie de IELTS ptr assessment)
Nu se specifica nimic. Au si un checklist cu documente. Nu trebuie IELTS.

25.05.2013 - Visa lodged
1.07.2013 - App withdrawn

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 Următorul

Ora este UTC+02:00 UTC+2