Board index
Acum este 19 Aug 2019, 01:44

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 5 6
Autor Mesaj
MesajScris: 17 Mai 2013, 02:01 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Citat:
Cred ca se refera la 457. Dar e bine de studiat site-ul lor, de cei mai experimentati,care cam "pute" a teapa.
457 inseamna sa ai si o oferta de munca
457 e de regula treaba angajatorului, cu cine am avut eu de-a face pe tema asta aveau oameni specializati care se ocupa de tot procesul, nu vad la ce foloseste un agent.

Sus

MesajScris: 17 Mai 2013, 06:05 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
457 e de regula treaba angajatorului, cu cine am avut eu de-a face pe tema asta aveau oameni specializati care se ocupa de tot procesul, nu vad la ce foloseste un agent.
stiu ca asa este
de asta zic si eu ca pentru 457 trebuie sa ai o oferta de angajare
un agent care te poate ajuta sa-ti faci dosarul nu prea are cum sa-ti gaseasca si de munca, sau cel putin nu am auzit de asa ceva pana acum.
Daca cineva se specializeaza pe headhunting atunci toate cheltuielile revin angajatorului si nu vad de ce sa-ti ceara bani pentru asta

Sus

MesajScris: 17 Mai 2013, 08:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

am vorbit cu astia la telefon- mie mi se pare o teapa romaneasca. Iti cer initial o garantie de 500 ron (chipurile ca sa fie ei siguri ca nu dai inapoi din procesul asta de "colaborare" cu ei)...ca directorul lor (care e in Syd :) ) incepe sa-ti caute job pe acolo...In momentul in care ti-a gasit o oferta - mai depui o garantie de 500 euro...ca sa nu cumva sa dai inapoi :) si sa refuzi job-ul...iar legatura lor din Australia continua cu dosarul pt emplyer visa ...
cam asa suna oferta lor :)

vad ca isi fac publicitate si aici:http://www.tjobs.ro/locuri-de-munca-in- ... isti/29332

Sus

MesajScris: 21 Mai 2013, 15:15 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Chestia care am inteleso pe site-ul lor e ca nu afirma ca sunt agenti de emigrare doar firma de plasament. Ei confunda Europa cu Australia. Acei bani odata dati nu-i mai vede nimeni inapoi chiar daca isi doresc sa plece, dar daca nu le-a gasit loc de munca li se va spune ca acei bani fac parte din cheltuielile care firma le-a facut pentru gasirea unui loc de munca.

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  R─âspunde la subiect  [ 79 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 2 3 4 5 6

Ora este UTC+02:00 UTC+2