Board index
Acum este 15 Oct 2019, 12:53

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 14 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: "Eros visa"
MesajScris: 07 Noi 2008, 17:44 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

As dorii sa stiu si eu cate ceva despre acest gen de "viza" ,exista oare si asa ceva ? si daca da ,cat de eficienta poate fi ea mai ales in cazul in care "aplicantul" sa spunem ca ar fi un tanar din Romania.....care spera sa gaseasca pe acolo vre-o "Maritza" fie ea dintr-o comunitate Romaneasca ori alta ce sanse ar avea?.....cum sunt priviti barbatii din RO mai ales de catre "Maritzele autohtone Auusie"indiferent de culoarea pe care o reprezinta?.., ar pute fi ele mai available decat "Maricica noastra mioritica ce-i drept frumoasa dar a dracului"---- :oops::oops: :oops: (va rog mult in "shoapta" sa nu ne auda vre-o conationala de-a noastra ca ne-am dat foc la valiza!) :lol:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Noi 2008, 18:42 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

:shock: :shock:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Noi 2008, 22:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

nu cred ca trebuia sa deschizi un subiect pentru asta.
te duci pe google, tiparesti australia matrimonials si analizezi rezultatele.
avand in vedere ca sunt in toata lumea multi care fac afaceri de-astea, banuiesc ca si imigratia din australia inaspreste conditiile de imigrare si in nici un caz nu incurajeaza genul asta de vize.
sunt la fel de sigur ca o sa gasesti legi in acest sens. important e sa vrei sa cauti pe site-urile oficiale.

o alta cale este sa intri pe grupurile de forum din australia. ai fi mult mai eficient decat sa intrebi pe aici vreo 10-20 de oameni care numai de asta nu intra pe website-ul asta.
aici problema principala este ca inca nu a venit vestea pe care ei o tot asteapta de 1 an, si pentru care s-au pregatit cativa ani, in nici un caz masajele in australia.
alaturi de cei care asteapta viza mai sunt unii care se incapataneze sa-i ajute pe cei care vor sa emigreze inca de la inceputul forumului.
de regula cei care-au ajuns deja in australia, nu prea mai dau pe aici. sansa sa gasesti un raspuns la intrebarea ta e nula dupa parerea mea

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 07 Noi 2008, 22:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

ok Tsunami multumesc !.....deci poti sterge subiectu de pe forum daca doresti ...stiam ceva ca ar fi legi ff aspre an acest sens ,dar vroiam sa aud ceva si de la voi// ok mersi!

Sus

MesajScris: 15 Noi 2008, 22:15 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Si totusi cred ca ar trebuii sa fac o descriere a mea si cu mentiunea a ceea e caut de fapt ,pt. a nu fi cumva interpretat gresit. Deci!...sunt un tip care nu am ce ascunde togmai pt. ca nu am intentii dubioase sau de afaceri fructuase asa cum de regula cauta pest hotare unii conationali de ai mei, punand astfel intr-o lumina proasta identitatea noastra ca romani.Personal pt a demonstra acest lucru despre intentiile mele serioase as fi postat la profilul meu chiar si o fotografie a mea REALA pt. a-mi arata "arama" dupa care se poate citii usor faptul ca nu sunt o persoana care cauta afaceri ori alte smecherii tipice romanilor,insa nu stiu daca se poate acest lucru si mai ales daca am voie!...si ma intreb oare cati dintre cei de aici ar fi avut curajul sa-si dea ID-ul pe fatza cu o mica descriere si o poza reala?..astfel ca o sa incep eu primul cu o descriere mea:-Am 33 ani sunt din Bucuresti si fac parte din clasa muncitoare sau cum se spune aici clasa de jos, asa cum le mai plac romanilor cu (dari de mana) sa divida societatea in ziua de azi pt. asi scoate in relief statutul superior pe care-l detin si bineanteles ca nu mi-e rusine de acest lucru chiar daca am un gram de studii in plus fata de muncitorul clasic de alta data ,adica si o facultate de care sunt constient ca nu voi face nici doua parale cu aceasta peste hotare.Referitor la(eros visa) intrebarea mea de mai sus, vreau sa mentionez faptul ca pt. mine acest lucru este cit se poate de serios si deosebit de important ca realizare,chiar daca pt. unii acesta inseamna un lucru simplu si banal , adica o familie proprie o casa o masa ,un job in care sa nu mai fi santajat permanent de catre seful sau patronul indiferent ca-ti faci treaba serios si fara abateri asa cum se intampla in romanica si bineinteles speranta zilei de maine care pe aici a apus cam de mult. Deci repet ceea ce caut eu este sa-mi infaptuiesc o familie ,o casa ,masa ,copil ,catel ......etc si cam tot ceea ce este necesar armoniei intr-o familie si asta undeva intr-o tara civilizata sau continent unde nu ti se impun doar norme, standarde si reguli greu de atins , uneori discriminatorii pentru unele categorii sociale care sunt caracterizate numai dupa nivelul de castig sau statutul profesional . :cry:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 15 Noi 2008, 23:00 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

:shock: :shock: :shock: :shock:

Pai asta e un forum de EMIGRARE....nu de matrimoniale, sefu!!

Cautarea ta de Maritze sau Maricici cred ca... nu prea are rezonantza in zona asta....

Sus

MesajScris: 16 Noi 2008, 00:10 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

siu treba asta !...eu imi spuneam doar intentiile nu si ca as cauta asta pe forumul acesta, aici doream doar citeva explicatii cu privire la posibilitatea emigrarii prin acest tip de viza.........este ceva rau in asta ,ca mai fac si barbatii ceea ce adesea fac femeile?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Noi 2008, 07:41 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Tu intelegi in ce incerci sa te bagi? Australia nu este USA unde odata ajuns te descurci. Daca te casatoresti cu un cetatean australian primesti o viza provizorie pe 2 ani. In acesti 2 ani daca sotul australian declara ca s-a despartit, sotul neaustralian are 2 saptamani sa paraseasca tara. Practic te pui la mana cuiva care face cu tine ce vrea, ca daca nu esti cuminte ti-a facut bagajul si a sunat pe cei de la emigrari sa te puna pe avion spre casa :lol: . Chiar si dupa 2 ani (traiti impreuna) trebuie sa aduci dovezi si declaratii ca sunteti cuplu ca sa poti aplica la viza permanenta.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Noi 2008, 16:12 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

roxi, trebuia sa-ti bagi tu nasul, mai bine il lasai in durere^H^H^in pace sa viseze pe don juan :) Parca-l si vedeam, sedus si abandonat pe o plaja din WA, cautandu-si ego-ul la apusul soarelui :)
Nu sterge nimeni mizeria asta de subiect?

Sus

MesajScris: 16 Noi 2008, 16:43 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

in primul rind vrea sa-i multumesc lu Roxy pt. sfat ,chiar nu stiam ca poate fi asa dificil treaba asta in AU desii intentile mele erau de afi "cuminte" pina la capat nu doar pina la obtinerea vizei definitive!......iar daca am suparat pe cineva prin"nesimtirea" mea atunci spuneti-mi si sunt de acord sa ies de pe forumul acesta pt a nu va mai necaji !

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Noi 2008, 17:10 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Nu sterge nimeni mizeria asta de subiect?
asta e ceea ce am propus eu odata:
Citat:
nu sunt permise:
- discutii dincolo de limita respectului fata de cei care citesc (inclusiv a celui care a scris textul care urmeaza a fi comentat)
- insultele sau speculatiile cu intentie de a insulta
- insultele generale la adresa unui popor, natii, rase
- atacurile la persoana (se comenteaza doar textul nu cine se afla in spatele textului)
- aparitia subiectelor care invita la incalcarea punctelor de mai sus
- superioritatea fata de alti membrii
- aparitia mesajelor de publicitate
http://www.emigrare.info/forum/viewtopic.php?t=2743

nici unul dintre punctele pe care le iau in considerare pentru moderare n-au fost incalcate.

daca nu se va mai raspunde la un subiect, el va dispare in timp.
initial ma gandeam sa schimb titlul in ceva mai semnificativ, insa nu cred ca merita efortul.
eu cred ca mi-am facut datoria sa-i atrag atentia ca aici pe forumul asta n-o sa gaseasca ce cauta. nu intelege, cat timp e rezonabil in discutii si nu jigneste, n-am ce-i face

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 16 Noi 2008, 17:11 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

catallin, dupa ce ca esti sexist, mai esti si plangacios. Te-ai gandit ca, poate, rezolvarea problemelor tale nu e emigrarea in Australia?

Sus

MesajScris: 16 Noi 2008, 17:25 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

in legatura cu ceea ce fac adesea femeile comparativ cu barbatii ma refeream doar la faptul ca ele se casatoresc mult mai des si mai usor in strainatate si nu la altceva ,iar ideea mea cu eros visa era in scopul de a impusca doi iepuri de-o data, de a ajunge acolo si de a-mi forma totodata o familie...iar daca am ofensat in vreun fel femeile atunci imi cer scuze!

Sus

MesajScris: 16 Noi 2008, 17:39 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
in legatura cu ceea ce fac adesea femeile comparativ cu barbatii ma refeream doar la faptul ca ele se casatoresc mult mai des si mai usor in strainatate si nu la altceva ,iar ideea mea cu eros visa era in scopul de a impusca doi iepuri de-o data, de a ajunge acolo si de a-mi forma totodata o familie...iar daca am ofensat in vreun fel femeile atunci imi cer scuze!
mai omule, e treaba ta cum vrei sa-ti traiesti viata. eu te-am sfatuit sa cercetezi in primul rand ce prevede legislatia australiana. pentru ca nu merge ceva de genul:
am cunoscut-o -> m-am casatorit -> am ajuns in australia.
legislatia prevede un proces de ani de zile de cunoastere, de vizite, si dovezi, tocmai sa nu incurajeze aceste lucruri.

apoi, dupa ce legislatia e inteleasa o poti cauta si pe mandra. insa fa-o pe site-uri mai eficiente pentru rezultate.

am fost mai clar de data asta?

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 14 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2