Board index
Acum este 19 Aug 2019, 05:53

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 423 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 25 26 27 28 29 Urm─âtorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Hello there
MesajScris: 19 Mai 2006, 15:02 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Hy!

care mai e viata ta in Australia? Am fost surprinsa sa vad ca nu ne-ai adus noutati de ceva timp.

maine ( may,20) e "petrecere de romani", right? poate ne aduci niste poze de acolo sa-i vedem pe romanii nostrii

take care :wink:

Sus

Subiectul mesajului: Re: Hello there
MesajScris: 19 Mai 2006, 15:50 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Hy!
care mai e viata ta in Australia? Am fost surprinsa sa vad ca nu ne-ai adus noutati de ceva timp.

maine ( may,20) e "petrecere de romani", right? poate ne aduci niste poze de acolo sa-i vedem pe romanii nostrii

take care :wink:
Mai ce misterioasa esti....Ce petrecere, care petrecere? :roll: E ziua lu' sor'mea, da' ea nu e p'aci... :( A, or fi ceva sfinti, parca in perioada asta era Constantin si Elena. :roll: Si poati, si poati, da' eu nu cunosc aici nici un Constantin si nici o Elena. Si nici nu-s prea bisericos, maine am program de spalat rufe :oops:

Noutati: none. :mrgreen:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2006, 15:56 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Sal,
Nici macar niste poze noi?? :roll: Am mai zis eu pe undeva pe aici... siteul tau a devenit mijloc de propaganda la consoarta..... si acum m-ai lasat fara material..... glumesc, thnks anyway pt tot ce-ai facut. :wink:

G'day mate

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2006, 16:03 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Bai da' lasati-ma sa dorm, e fix 00.00 aici. :lol: :lol: :lol:

Nu, n-am mai facut poze... :) Dati-mi si voi idei, la ce sa mai fac poze! :wink:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 19 Mai 2006, 16:11 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Aaaaaa 0:00... the night is young...... :lol:

Poze..... tot de la cartiere pe unde mai treci.... parcuri.... locuinte... de la job (daca se poate)... as fi tare curios sa vad un mediu de lucru tipic Oz... :wink: ... oricum din ce-ai facut pana acum ai aratat ca ai "ochi" :wink:

Gata, te-am lasat... G'nite 8)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Hello there
MesajScris: 19 Mai 2006, 22:08 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:

Mai ce misterioasa esti....Ce petrecere, care petrecere? :roll:
la interval de cateva luni se organizeaza petreceri (sau bal cum zic ei) la care participa romani. maine (azi la tine) e din nou. am uitat locatia :lol: :lol:
Citat:
Nu, n-am mai facut poze... :) Dati-mi si voi idei, la ce sa mai fac poze! :wink:
sunt convinsa ca sydney iti ofera mereu ceva frumos si interesant de vazut.cu siguranta gasesti mereu locuri pe care merita sa ni le arati. i'm looking forward :P

take care and have a nice weekend 8)

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Mai 2006, 00:08 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

ai fost curioasa sa vezi cine se duce la 'balurile' alea?
publicul tinta nu e format din forumisti de pe-aici ....

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 20 Mai 2006, 22:57 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Citat:
ai fost curioasa sa vezi cine se duce la 'balurile' alea?
publicul tinta nu e format din forumisti de pe-aici ....
meaning? :?: :idea: :?:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 22 Mai 2006, 02:51 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

meaning - balurile sunt organizate de obicei de faimoasele asociatii si fundatii si bla bla bla ... din aia care se bat intre ei pe viata si pe moarte pt fondurile guvernamentale aussie si ro, care se cearta cu foc despre cine e consul sau nu si depsre miss 'diaspora', 'mafia romaneasco-australiana a drogurilor' samd ....
nu toti sunt asa bad, e drept, exista multe exceptii notabile, dar sa zicem ca acesti oameni au asa un parfum din limba de lemn si viata asemenea si sunt veniti aici nu cu vize skilled dupa '95-'99 ... ci mai de dinainte de '89 ... fugiti sau 'trimisi' sau 'norocosi' un pic .... au asa niste nostalgii sa le zicem ... si in majoritatea cazurilor in afara de pusul celor doua tari la cale si al 'comunitatii' romanesti nu prea mai au alte preocupari.
intreaba-i pe cei din syd de aici de pe forum la cate 'baluri' din astea au fost si ce parere si-au facut!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 22 Mai 2006, 21:19 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

si totusi care e problema "balului" in sine (a petrecerii). ce legatura are cu cele spuse de tine ?

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Mai 2006, 01:14 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Eu nu stiu, ca n-am fost invitat niciodata la baluri d'astea. Ca daca eram, ma duceam si puteam acum sa-mi spun parerea. Asa ca nu ma pronunt. :wink:

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Mai 2006, 02:59 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
si totusi care e problema "balului" in sine (a petrecerii). ce legatura are cu cele spuse de tine ?
pai ideea ar fi ca asemenea petreceri nu sunt prea distractive ... in afara de faptul ca vei cunoaste alti romani cu care e posibil sa nu ai nimic in comun exceptand nationalitatea .... nu prea vad care ar fi motivele sa mergi.
de obicei oamenii de pe forum prefera sa se intalneasca in traditionalul stil australian - la un barbie, organizat la cineva acasa, sau cand e vremea buna, pe plaja sau la iarba verde.
desigur, e de gustibus!
numai ca eu asa am perceput forumistii de pe-aici ... nu cred ca sunt doritori de baluri in stilul ala obosito-comunist.
am zis, asta e parerea mea, daca ma insel, imi cer scuze!

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Mai 2006, 11:51 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Nici nu am auzit de asemenea sindrofii, nici nu imi lipsesc :) prietenii cu care sint bucuroasa sa ma intilnesc ii tin aproape si sint deschisa sa cunosc lume noua insa nu neaparat in cadrul unor baluri sau cum s-or numi ele.
Cred ca subiectul asta nici macar nu e in locul potrivit adica in jurmalul lui gabitzu. Oricum se pare ca nu multa lume stie de aceste petreceri si nici nu se inchesuie lumea la ele
:D

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 31 Mai 2006, 16:27 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Mai o sa ajung sa scriu de unul singur la topicul asta :lol:
Deci, prin urmare, datorita faptului (samd :roll: ) ca sunt "reporter special" al forumului emigrare.info :lol: :lol: :lol: , va prezint astazi (adeca in aceiasi zi cu evenimentul) poze de la parada de ANZAC DAY din Sydney. Si ca sa pun motz la pozele astea :P , va facui si niste filmulete cu modesta mea camera foto. Filmuletezele sunt in format *.mov (de fapt sunt color :lol: ) deci se pot vedea cu programul QuickTime de la "Maru". Daca nu-l aveti, nu-i bai, va duceti acilea http://www.softpedia.com/progDownload/Q ... 14789.html si downloadati un media player clasic care ceteste fisierele astea mov-ii.

Numa' bine si enjoy! :wink:
Gabitu , how u doing? :? Hope u all right.
:)
Best regards

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 01 Iun 2006, 01:05 
Neconectat
Membru Junior
Membru Junior

Bravo gabitu pentru initiativa ta de care se bucura ochiul atator privitori si cititori si scriitori de forum. Sper ca asta va fi contorizata acolo sus si sa-ti dea Divinitatea bunastarea pentru care ai plecat in lume.
Si daca tot te-ai sarbatorit iti doresc Bafta Pozitiva, Noroc Exagerat, Sanatate Maxima si Succese Sucesive! :lol:

Voie buna! :D

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 423 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 25 26 27 28 29 Urm─âtorul

Ora este UTC+02:00 UTC+2