Board index
Acum este 17 Sep 2019, 10:33

Ora este UTC+02:00 UTC+2

Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 423 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 25 26 27 28 29
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: 1 an de Australia
MesajScris: 20 Iun 2006, 07:22 
Neconectat
Nou venit
Nou venit

Salut.

Cum o mai duci? Sper ca esti bine.:D

Pe 23 Iunie implinesti un an de Australia. Nu ne pregatesti ceva interesant? :lol:

Cum e dupa 1 an? Iti pare rau?

Cu stima, Florin :wink:

Sus

Subiectul mesajului: Re: 1 an de Australia
MesajScris: 23 Iun 2006, 12:13 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Citat:
Salut.

Cum o mai duci? Sper ca esti bine.:D

Pe 23 Iunie implinesti un an de Australia. Nu ne pregatesti ceva interesant? :lol:

Cum e dupa 1 an? Iti pare rau?

Cu stima, Florin :wink:
Da, asa este, azi se implineste un an de cand am plecat din Romania, exact pe 23 iunie 2005 am scris prima pagina a ÔÇťfaimosuluiÔÇŁ meu jurnal. Pe 25 iunie voi face un an de AustraliaÔÇŽ
Am scris aici la acest topic (jurnalul lui gabitu- care se pare ca este si cel mai lung si cel mai citit subiect de pe forum) un fel de bilant la 6 luni de la job. Noutati majore nu am, astept si eu vara ca sa ma pot bucura de ocean si de plaje, ca orice ozzie care se respecta. ;)

Acum, ca tot s-a facut un an de la inceputul jurnalui si de la inceputul acestui topic, as ruga moderatorii sa inchida acest topic. Persoana mea nu este importanta, nu mai vreau sa fiu laudat atat pentru un lucru pe care mi-a facut placere sa-l fac si care mi-a oferit posibilitatea de a trece peste perioada grea a inceputului. Caci ca de multe ori in clipele grele din viata mea, m-am refugiat in scris, am exprimat ceea ce cred si ceea ce simt. Si fie ca aceste scrieri au fost emailuri, jurnale sau poeme, am gasit o placere in a face acest lucru.
Eu ca individ nu contez, experienta mea de emigrare nu are relevanta decat ca utila introducere la ceea ce se poate astepta un proaspat emigrant. De aceea nu-si mai are rostul acest subiect (jurnalul lui gabitu).

Despre mine, sunt si voi continua sa fiu un optimistÔÇŽ.Am o viata buna dar ca de obicei cand avem ceea ce ne dorim, vrem mai multÔÇŽSunt si lucruri care nu-mi plac in Australia, au si ei pasarelele lorÔÇŽ.Sunt constient ca este cel mai bun sistem posibil si de aceea nu-mi permit sa-l critic. Sunt si lucruri specifice Romanilor care sunt bune si cu care ma mandrescÔÇŽDar mult mai mult ma mandresc cu tara mea, Australia, cea care mi-a dat sansa sa am acum o viata cum nu puteam avea vreodata in tara mea de bastina. Sistemul asta nu e minunat (sau "min-new-nut" cum a transcris un coleg de munca australian acest cuvant pentru a invata cum sa-l pronunte correct :lol: ), dar ii multumesc zilnic lui Dumnezeu ca m-a ajutat sa ajung si sa incep o noua viata aici pe acest pamant.

Cam atat am avut de spus, numai bine tuturor.

Sus

Subiectul mesajului:
MesajScris: 23 Iun 2006, 13:32 
Neconectat
Membru Senior
Membru Senior

Gabitu, daca doresti sa inchidem acest thread, asa vom face. Insa cred ca este cel mai bine sa ramina in continuare in capul listei, pentru noii veniti in special.

Bafta maxima in tot ce faci.

Adrian

Sus

Afi┼čeaz─â mesajele din ultimele:  Sorteaz─â dup─â  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este ├«nchis, nu pute┼úi modifica mesaje sau s─â scrie┼úi r─âspunsuri viitoare.  [ 423 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior 1 ÔÇŽ 25 26 27 28 29

Ora este UTC+02:00 UTC+2